eskola600-klik

 

Žádost o místo můžeme rozdělit na vyžádanou, což je např. odpověď na inzerát nebo nabídku uveřejněnou na úřadu práce, nebo nevyžádanou, kdy rozesíláme naše žádosti firmám nebo institucím, ve kterých bychom rádi začali pracovat. Mohou si naši žádost založit do svého registru a v případě, že se jim uvolní místo, mohou nás kontaktovat.

Žádost o místo je obvykle průvodním dopisem k životopisu.  Musíme si uvědomit, že je to naše první představení zaměstnavateli. Proto bychom tomuto dopisu měli věnovat náležitou pozornost. Měli bychom ho vytisknout na čistý kvalitní papír formátu A4 a poslat ho společně s životopisem ve velké obálce. Mělo by být samozřejmé, že si ho pořádně zkontrolujeme, abychom se vyvarovali gramatických chyb nebo překlepů. Nemusíme vypisovat všechny informace, které jsou uvedeny v životopise, jen zdůrazníme to, co považujeme za důležité a co by nás mohlo vyzdvihnout v očích potenciálního zaměstnavatele. Vycházíme vždy z požadavků zaměstnavatele.

Obsah žádosti o místo:

  1. Sdělíme důvod naší žádosti, odkaz na nabídku, inzerát apod. Potvrdíme, o jakou pracovní pozici žádáme.
  2. Uvedeme základní informace o sobě, o našem vzdělání a pracovních zkušenostech. Zdůrazníme také některé naše dovednosti a schopnosti.
  3. Sdělíme, proč se o dané místo zajímáme a proč si myslíme, že jsme těmi nejlepšími kandidáty. Pokud jsme zaměstnáni, popíšeme také krátce a vhodně důvody, proč chceme změnit práci.
  4. Uvedeme možný termín nástupu a vyjádříme naději, že budeme pozváni k osobnímu pohovoru. Je dobré zdůraznit, že jste ochotni se dále vzdělávat a pracovat na svém kariérovém růstu.
  5. Nezapomeneme svou žádost o místo čitelně podepsat.

Vzor žádosti o místo

 

Petr Pavel
Zelená 256
709 00 Ostrava-Mariánské Hory

Mgr. Jiří Nový
Hlavní 568/58
708 00 Ostrava-Poruba

Ostrava 28. 1. 2019

Žádost o pracovní místo obchodního zástupce

 

Vážený pane Nový,


dovoluji se na Vás obrátit na základě inzerátu z denního tisku a přihlašuji se do výběrového řízení na místo obchodního zástupce.

Je mi 19 let, jsem svobodný, a právě jsem vykonal maturitní zkoušku na Obchodní akademii v Ostravě-Mariánských Horách. Domnívám se, že mé vzdělání zcela odpovídá Vašim požadavkům.

Mluvím plynule německy (státní zkouška na jazykové škole) a anglicky (maturitní zkouška), ovládám základy obchodní korespondence v angličtině a jsem schopen komunikovat ústně i písemně také ve španělštině. Umím docela dobře pracovat na počítači (Word, Excel, Power Point). Vlastním řidičský průkaz na osobní automobil.

Rád pracuji s lidmi, jsem komunikativní, společenský a mám dobré organizační schopnosti. Vždy jsem byl zodpovědný a spolehlivý. Spolužáci ve škole si mne zvolili za předsedu třídy. Zároveň jsem také velmi flexibilní a ochotný pracovat s velkým pracovním nasazením. Jsem přesvědčen, že jsem vhodným kandidátem pro tuto pracovní pozici a že budete s mojí prací spokojeni. Nastoupit mohu ihned.

Přikládám svůj životopis a věřím, že mne pozvete k osobnímu pohovoru. Pokud budete chtít poslat kopie vysvědčení nebo znát některé další údaje, můžete mne kontaktovat na telefonním čísle +420 765 398 678 nebo mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 S pozdravem

Vlastnoruční podpis

Příloha

CV

Pin It