eskola600-klik

Sdílení nebo život?

 ODB konference 2016 01

"Sdílení nebo život?" - to je název práce Kristýny Kostkové, Terezy Nguyenové a Michaela Pavelky ze 4. A, která porotu nejvíce zaujala.

 
 
 
 
20. 12. 2016 se v aule Technické univerzity Ostrava konala studentská odborná konference v rámci projektu Systematická podpora talentovaných žáků na OA Ostrava – Mariánské Hory, která byla financována z rozpočtu Statutárního města Ostrava.
 
12 žákovských týmů prezentovalo výsledky svého bádání. Témata byla různorodá: Akustika ve vnitřním a vnějším prostředí, Motivace žáků ve výuce ekonomických předmětů na OA, Kola pro Afriku, Jiné podnikání, Jak ovlivnila uprchlická krize v Evropě exkurzi studentů do zemí Beneluxu, Problematika mladých voličů, Život na sociálních dávkách, Uvedení nového produktu na trh, Poznatky žáků z účasti na zahraniční odborné praxi ve Španělsku, Od černé Ostravy k světlým zítřkům, Válečné konflikty a jejich vliv na lidi.
 
ODB konference 2016 02ODB konference 2016 03ODB konference 2016 04ODB konference 2016 05ODB konference 2016 06 

 

Účetní tým 2017: PRAHA - finále

V pátek 6. ledna 2017 proběhlo v Praze finále soutěže Účetní tým 2017. Tři naši studenti – Denisa  a Hanka ze 4. A a Miroslav ze 4. B se do finále probojovali z moravského kola, ve kterém získali 2. místo.
 
Pražské finále mělo opět 3 části. V prvním kole řešili studenti případovou studii. Semifinále probíhalo formou „Riskuj“. Náš tým postoupil až do finále, v němž nakonec obsadil výborné 5. místo. Vzhledem k tomu, že se celkově do soutěže zapojilo 40 soutěžních týmů, je 5.místo opravdu úžasný výsledek.
 
2017 UCE finale
2017 UCE finale diplom
 
Denise, Hance a Mirkovi blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

 

Krajské finále ve florbalu dívek 2017

Dne 20. 3. florbal 2017 finale2017 proběhlo v Paskově krajské finále ve florbalu dívek. I přes komplikace s dopravou tým na místo dorazil. Hned prvním zápasem dívky všem ukázaly, že jsou ve skvělé formě a přijely zvítězit. Dokonce i druhý a třetí zápas to potvrdil. Cesta za výhrou se ale zkomplikovala těsně před cílem, kdy hráčky už trochu znavené nestačily soupeřkám, a tak 2 zápasy prohrály. I tak předvedly skvělý výkon a to vše jim stačilo k úžasnému 3. místu. Všem členkám děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

 

Naši studenti byli opět úspěšní v FCE!

FCE

Srdečně gratulujeme třem studentkám, které se odvážily vyzkoušet si úroveň své angličtiny a v únoru úspěšně složily FCE passcertifikát FCE, který zaštiťuje Cambridgeská univerzita. First Certificate in English, který je velmi náročný, složily v jazykové škole Cloverleaf. FCE ověřuje všechny jazykové dovednosti – čtení, poslech, psaní a mluvený projev. Hodnotí se také úroveň slovní zásoby a gramatiky.

 Tato jazyková zkouška je obrovskou výhodou při přijímacích řízeních na vysoké školy, nejen pokud chcete studovat angličtinu, nebo při hledání zaměstnání, a je mezinárodně uznávaná.

OAO na tyto zkoušky připravuje odvážlivce již osm let. Nejlepší angličtináři se připravují intenzivně dvě hodiny týdně, a to zcela zdarma.

Nechcete to příští rok zkusit také vy?


 

Úspěch v certifikaci English for Business

 

EFB 2018 certV dubnu 2018 se 33 studentům 4. ročníku podařilo složit EFB zkoušku londýnské obchodní komory s úspěšností 100 %.


Certifikáty budou předány spolu s maturitním vysvědčením dne 15. června 2018 v 10:00.Blahopřejeme!


 

Rok 2016 - certifikace přírodní zahrady OAO

Obchodní akademie a VOŠS Ostrava-Mariánské Hory má hned na počátku školního roku důvod k oslavě. Zahrada školy prošla dne 6. 9. 2016 přísnou certifikací a byla zařazena do mezinárodního systému přírodních zahrad. Projekt  vznikl v Rakousku a jeho cílem je vrátit do zahrad původní druhy rostlin a vytvořit v zahradě příjemné útočiště pro živočichy i člověka.
 
2016 certifikace zahrady
Na přeměně původní zahrady v přírodní pracovali žáci a učitelé celý loňský rok v rámci projektu Otevřená zahrada, který byl finančně podpořen Krajským úřadem MSK. V rámci projektu byla zahrada obohacena o několik nových prvků. Založen byl kompost, na který žáci odhazují organické zbytky. Do zahrady přibyly domečky pro zvířata – ježkovník, hmyzí hotel, krmítka i ptačí budky. Vysazené bylinky žáci používají při přípravě jídel a nápojů ve Studentské společnosti. Celá zahrada byla vybavena  informačními  tabulemi, které žákům i učitelům poskytují cenné informace.
 
Největším úspěchem je skutečnost, že zahrada se stala součástí života školy a je využívána k nejrůznějším školním akcím jako jsou například Dny zdraví. Zároveň je však i příjemným místem, kde mohou žáci i učitelé načerpat energii o přestávkách a volných hodinách. 
 
Mgr. Alena Koubková
 

 

OAOčko se v Třinci neztratilo!

Redakce školních časopisů se každoročně setkávají. Vyměňují si zkušenosti, porovnávají své články, titulky, grafiku, zkrátka vše, co se dá.

Tinec 1Náš tým se 17. května vypravil do třinecké knihovny, kde proběhlo setkání redakcí školních časopisů z Moravskoslezského kraje v rámci celorepublikové soutěže „Školní časopis roku 2017“. Soutěž doprovázely zajímavé workshopy: studenti si mohli vyzkoušet roli tiskového mluvčího, zamýšleli se nad principy reklamní strategie. Zjistili, co znamená tajemná zkratka LARP (Living Action Role Play), snažili se přijít na to, jak se co nejlépe zorientovat v informačním chaosu mezi polopravdami a hoaxy.

 

Tinec 2Časopisy byly hodnoceny porotou i samotnými redakcemi v různých oblastech. OAOčko získalo 3 ocenění: 1. místo za titulku, 3. místo v kategorii Cena školních redakcí a 5. místo v hlavní kategorii.

 

Jsme rádi, že jsme se v krajské konkurenci neztratili, a těšíme se na podzimní celostátní kolo. Držte nám palce!


 

Pin It

GDPR

GDPR POVĚŘENEC

3 Consultants s.r.o.
IČO: 27921344
K Trninám 945/34, 163 00 Praha
poverenec.oou@i3c.cz

DOFE

dofe 600

MASPAKT

Galerie

Zřizovatel

logo msk

prispevkova organizace