eskola600-klik

KatrinaJsme velmi rádi, že se i v letošním školním roce můžeme ve škole setkávat s rodilou mluvčí, kterou jsme získali díky projektu Rodilí mluvčí do škol. Letos s námi bude dva dny v týdnu trávit Katrina Boulton, která pochází z Kanady. Vídat se s ní můžete v hodinách angličtiny vždy ve středu a ve čtvrtek.

 

Katrino, mohla by ses, prosím, trochu představit?

Narodila jsem se a vyrostla v kanadské Manitobě, a tam jsem žila většinu života. Chodila jsem čtyři roky na univerzitu Briercrest College a získala titul bakaláře v Aplikované lingvistice, přesněji učitelství angličtiny pro žáky s jiným mateřským jazykem, než je angličtina. V Kanadě mám rodiče, dvě starší sestry a kočku.

Proč ses rozhodla přijít do České republiky učit angličtinu?

Přestěhovala jsem se sem, protože jsem tu nikdy nebyla. S nadšením jsem se vydala navštívit novou zemi a zkusit tu žít, protože jsem většinu života strávila v Kanadě. Když jsem si dělala průzkum, našla jsem tady spoustu nabídek výuky angličtiny pro teenagery a dospělé, zatímco v jiných zemích to bylo hlavně učení dětí, což mě nezaujalo. Navíc v Kanadě je život dost nákladný, zatímco Česká republika vypadá finančně rozumnější, a je to pro mě vzrušující příležitost!

Jaké máš koníčky? A je něco, co nesnášíš?

Ve volném čase ráda poslouchám hudbu a tancuji. Tančím už strašně dlouho, tak by bylo těžké toho nechat! Taky mám ráda vyšívání, vyrábění koberečků pomocí vázacího háčku, kreslení a malování akvarelů. Nerada se dívám na sporty. Občasná návštěva fotbalového nebo baseballového zápasu může být zajímavá, ale nikdy mě neuvidíte koukat se na ně v televizi.

Jsi z Kanady. Jaké místo bys nám doporučila navštívit?

Určitě bych vám doporučila Britskou Kolumbii! Jsou tam nádherná pohoří, turistické trasy a vodopády. Vancouver je velmi různorodé místo, kde můžete najít všechny druhy světových kuchyní, mnoho jedinečných obchodů, nebo se zajet podívat do Pacifiku na velryby.

Baví Tě cestování? Které země jsi už navštívila a která je Tvá oblíbená?

Miluji cestování. Měla jsem štěstí, že ve mně a mých sestrách rodiče od malička probouzeli lásku k cestování. Země, které už jsem navštívila, jsou USA, Dominikánská republika, Kambodža, Rakousko, Itálie, Francie, Španělsko, Polsko, Velká Británie, Litva, a teď Česká republika. Vždycky ráda vzpomínám na jižní Francii. Byly tam úchvatné scenérie.

Katrina 1Překvapilo Tě něco, když ses přestěhovala do České republiky?

Když jsem přijela, překvapilo mě, jak tu jsou lidé přátelští. Z dřívějších zkušeností při pobytech v Evropě jsem čekala, že lidé budou rezervovanější a vypadat nepřívětivě, ale, ačkoli ještě nemluvím vaším jazykem, spousta lidí se se mnou snaží konverzovat, vtipkuje, a je extrémně přátelská, trpělivá a milá.

Už jsi vyzkoušela nějaké české speciality? A je něco, co už jsi zkusila, a nerada bys to opakovala?

Ještě jsem bohužel nevyzkoušela žádná česká jídla, ale těším se, až poprvé vyzkouším svíčkovou a vepřo-knedlo-zelo, už mi to doporučovali.

Co si myslíš o naší škole?

Miluji práci na OAO. Chození dvakrát týdně do školy mi rozhodně pomohlo cítit se lépe při interakci se studenty a při poznávání okolí. Všichni učitelé jsou velmi milí a pomáhají mi, abych si zvykla a zvou mě do svých tříd. Jsem opravdu vděčná, že mi usilovně pomáhají a zajímá je, jak se mám a jak se mi pracuje. Se studenty se mi také skvěle spolupracuje. Všichni jsou nadšení a ve třídách se těším, že uvidím jejich pokrok v angličtině a poznám je lépe v průběhu celého roku.

Na co se těšíš?

Nejvíc se těším na učení češtiny! Zatím znám jenom pár slov, ale opravdu ráda bych byla schopná komunikovat s Čechy a naučit se víc o české kultuře. Je pro mě vzrušující být v nové zemi, a doufám, že si najdu celoživotní české přátele a pochytím trochu češtiny. Taky se těším na to, že jako učitelka trochu „vyrostu“. Mé zkušenosti jsou zatím omezené, vždycky se najde něco nového, co se můžu naučit.

Děkuji za rozhovor a přeji Ti hodně štěstí a ať se Ti u nás líbí!

Pin It