eskola600-klik

I přes to, že letošní sezóna mažoretkového sportu byla v důsledku koronavirové pandemie pozastavena, zvládly se mažoretky z klubu MK Ballerisimo Hlučín zúčastnit dvou významných soutěžích, na kterých vybojovaly celkem 50 medailových umístění. Klub Ballerisimo Hlučín reprezentuje i Eliška Volná a Eliška Honusová žákyně z 3. E

Obě děvčata jsou mažoretkami již od dětství – na svém kontě mají mnoho mistrovských titulů, například mistryně České republiky, Evropy či světa. Obě Elišky závodí jak ve skupinových choreografiích, tak v malých formacích. Obě talentované dívky se navíc podílí na tréninku mladších děvčat – dívek ve věku 4-8 let. Děvčata tráví téměř veškerý svůj volný čas na tréninku. Díky jejich píli, snaze, zodpovědnému přístupu, ale i značné míře talentu patří mezi nejzkušenější mažoretky.

Mladší z nich, Eliška Volná, sbírá cenné medaile například v choreografii trio, kde závodí se svými dvěma kamarádkami Verunkou a Kačkou, starší Eliška Honusová vyniká v duu s dvěma hůlkami společně se svou kamarádkou Verčou, se kterou loni získaly titul Vicemistryň Evropy v Chorvatsku, nebo v duu s hůlkou se svou parťačkou Klárkou. Děvčata tak musí mimo školních povinností zvládat tréninky, soustředění, vystoupení, ale také hlavně soutěže, ze kterých navíc vozí cenné medaile a tituly. Tréninkové zázemí holkám poskytuje největší klub mažoretkového sportu na Hlučínsku – MK Ballerisimo Hlučín. Více informací na www.ballerisimo.cz.

Pin It