Renuka Prague kopieJistě víte, že v letošním školním roce máme ve škole hned dvě asistentky ve výuce angličtiny, které studentům pomáhají v zlepšení jazykové vybavenosti. Tentokrát se dozvíte něco bližšího o Renuce, která je v Ostravě díky projektu Rodilí mluvčí do škol.

 

Renu, mohla by ses krátce představit?

Jmenuji se Renuka, ale přátelé a rodina mi říkají Renu. Renu znamená atom, a svět tvoří atomy, tak mě můj taťka tak pojmenoval, protože tvořím jeho svět :-). Narodila jsem se v Singapuru a žila jsem tam většinu života. Nicméně, mám kořeny v Indii a Malajsii. Mám ráda zvířata, nejšťastnější jsem se psy. Mám malou neřest – ráda čtu horoskopy. Jsem Střelec a typické rysy tohoto znamení jsou dobrodružství a cestování, což absolutně souhlasí – miluji obě aktivity.

 

Jaké máš koníčky? A co nemáš ráda?

Stejně jako mnoho lidí trávím spoustu volného času na Netflixu. Mé oblíbené žánry jsou horor, fantasy a komedie. Taky mě baví číst. Můj milovaný autor je Mario Puzo, který napsal spoustu populárních románů o Italsko-americké mafii. Nejoblíbenější kniha je pro mě Sicilián. Další věc, která mě baví, je poslech podcastů o vraždách a zločinech.

Hodně lidí má rádo vaření nebo pečení, ale to je něco, co si já moc neužívám. Místo toho preferuji mytí nádobí. Obvykle si k tomu pustím dobrou hudbu a relaxuju. Je to divné, ale přijde mi to uklidňující.

 

Proč ses rozhodla pracovat v České republice?

Když jsem se rozhodla odjet ze Singapuru, chtěla jsem navštívit zemi, ve které jsem nikdy nebyla. Nakonec jsem si vybrala Českou republiku, protože je to celkem bezpečná země.

 

Máš nějaké oblíbené místo v naší zemi?

Bohužel jsem ještě neměla moc čas prozkoumat region, ale z těch pár míst, která jsem navštívila, je mým oblíbencem Štramberk. Je to krásné, pohádkové město.

 

Renuka00006Které země už jsi navštívila? A která je tvá oblíbená?

Většinou jsem cestovala po zemích Jihovýchodní Asie, jako je třeba Myanmar, Srí Lanka, Vietnam, Thajsko, Indonésie a Indie. Když jsem studovala v Nizozemí, měla jsem příležitost navštívit i pár zemí v Evropě. Také jsem byla v Austrálii. A mé oblíbené země jsou Portugalsko a Srí Lanka.

 

Co tě překvapuje na Češích, nebo na České republice?

Nejvíc mě překvapilo, když jsem viděla Čechy nosit ponožky v sandálech. To by byl v Singapuru módní zločin :-).

 

Jaké české jídlo ti nejvíc chutná? A je něco, co už nikdy jíst znovu nechceš?

Nejlepší jídlo, které jsem zatím měla, je svíčková. A nechutnají mi sladká jídla jako hlavní chod. Jsem zvyklá, že sladké se jí jen jako dezert.

 

Renuka00007Co si myslíš o naší škole?

Líbí se mi atmosféra ve škole. Učitelé i studenti jsou velmi srdeční a přátelští.

 

Jak zvládáš českou zimu? Vím, že v Singapuru je celý rok teplo.

Teď, když je zima, si pomalu zvykám. K Vánocům mi kamarádi dali teplé šály, rukavice a čepice, které mi pomáhají vyrovnat se s chladem.