Alec 1 10 malá 1Je z Kalifornie, nesnáší čokoládu a jistě jste si ho všimli. Na naší škole totiž působí už od února. Kdo? Alec Strzemp, náš americký rodilý mluvčí pro druhé pololetí tohoto školního roku. Chcete se o něm něco dozvědět? Přečtete si následující rozhovor!

 

 

Alecu, ne všichni studenti a učitelé naší školy měli příležitost se s tebou setkat. Mohl by ses krátce představit?

Ahoj, jmenuji se Alec a jsem z Kalifornie. Mám mladšího bratra, který studuje biologii na univerzitě. Zbožňuji přírodu a pobyt v ní. Nedávno jsem navštívil Lysou horu a moc se mi tam líbilo. Taky miluju vaření a jídlo. Mám rád pizzu a teď si užívám výborné české jídlo, hlavně knedlíky.

 

Jaké máš koníčky? A co nemáš rád (kromě čokolády)?

Miluji vaření, je úžasné! Každý den si uvařím několik jídel. Taky rád cvičím, je to výborné  uvolnění od stresu a dobře se mi u něj přemýšlí. Baví mě číst sci-fi a fantasy a dívám se na filmy stejného žánru. Hodně času trávím také v kavárnách. Něco co nemám rád… hmm… možná to bude znít divně, ale napadá mě teď jediná věc. Nesnáším, když vylezu z teplé sprchy a jak je mi pak zima.

 

Proč ses rozhodl pracovat v České republice?

Rád bych se v USA stal učitelem světové historie a myslím, že jestli chci být dobrý ve světové historii, musím poznat svět. Jedním důvodem proč jsem se rozhodl pro Českou republiku, je ten, že naše učebnice dějepisu se moc nevěnují střední a východní Evropě. Tak mě napadlo, že bych se tam mohl přestěhovat, žít, pracovat a poznat zemi a kulturu, a tak trochu doufat, že lépe pochopím historii a prostředí. Mohl jsem si vybrat i jinou zemi, ale vybral jsem si Českou republiku a moc se mi tu líbí.

 

Jak Kaliforňan přežil českou zimu?

Bylo to hrozné, to ti můžu říct. Každý den jsem nosil tři vrstvy oblečení. Poprvé žiju někde, kde sněží, takže to byl opravdu jiný zážitek, než jsem byl až dosud zvyklý.

 

Jaké je tvé oblíbené místo v naší zemi a proč?

Nejoblíbenější místo, které jsem zatím stihl poznat, je Lysá hora, je to fakt super hora a je na ní tolik co objevovat… Moc se mi líbí to, že na vrcholu je restaurace, to je opravdu paráda!!! Vypít si kávu na vršku je úžasné.

 

Co tě nejvíc překvapilo na Češích nebo na České republice?

Největším překvapením hned po příjezdu do ČR pro mě bylo to, jak bezpečně se tady cítím. Ještě nikdy jsem nebyl nikde, kde bych se celý den cítil takhle. Taky si myslím, že Češi jsou velmi milí, nebo aspoň milí ke mně :-).

 

Jaké je nejlepší české jídlo, které jsi ochutnal? A bylo nějaké, které jsi zkusil a už bys ho nikdy nejedl?

Mé nejoblíbenější jídlo, které jsem zatím jedl, je knedlík. Opravdu mám rád houskový knedlík s jakoukoli omáčkou. A je jedno jídlo, které už asi znovu neochutnám. Nevím, jak se jmenovalo, ale byla to chlebová kulička, ve které bylo uvnitř pravděpodobně syrové hovězí. Tohle jídlo mně fakt nezaujalo.

 

Co si myslíš o naší škole?

Moc se mi tu líbí! Myslím, že studenti do tříd vnášejí dobrou energii a učitelský sbor mi vždycky pomůže se vším, co potřebuji.

 

Jaké máš plány po skončení školního roku?

Chci se vrátit do USA a stát se učitelem světové historie. Nebo možná lehce změním životní dráhu a začnu se věnovat vzdělávacímu systému. Taky bych se mohl poohlédnout v oblasti výživy. Nebo budu pracovat v oboru videoher. Ještě si nejsem úplně jistý, ale už se na svou budoucnost moc těším!

Št

Alec 1 2.jpgAlec 1 4.jpgAlec 1 5.jpgAlec 1 6.jpgAlec 1 7.jpgAlec 1 8.jpgAlec 1 10.jpgAlec 1 12.jpg

Pin It

AdmirorGallery 5.1.1, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
Website security test completed by https://www.security-audit.com