Poradenští pracovníci
Výchovná poradkyně pro třídy oborů EL a VS
Mgr. Kateřina Langrová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
kabinet E101, konzultační hodiny v pondělí od 9:55 do 11:30 hod, jinak dle dohody
pevná linka: 599 524 201
Výchovná poradkyně pro třídy oboru OA
Mgr. Eva Mikulíková, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
kabinet C204, konzultační hodiny v pondělí od 9:55 do 11:30 hod, jinak dle dohody
pevná linka: 599 524 242
mobilní telefon: 608 921 016
Školní metodička prevence
Nováková Jitka, Ing., Ph.D., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
kabinet B205, konzultační hodiny ve středu 14:35 do 15:35, jinak dle dohody
pevná linka: 599 524 234
Schématické oblasti
- Kariérové poradenství – samostatný portál na stránkách školy, který zahrnuje také informace týkající se problémů při studiu
- Minimální preventivní program školy, Program proti šikanování, Školní program pedagogicko – psychologického poradenství – viz dokumenty školy na webových stránkách školy
Nikdo nemá právo druhému ubližovat!
Spolužáci se k tobě chovají nepřátelsky, ubližují Ti a Ty nevíš, jak dál.
Víš o někom, kdo je šikanován, a je ti ho líto.
PŘEKONEJ STRACH A ZAJDI ZA VÝCHOVNÝM PORADCEM
Co je to šikanování?
Za šikanování se považuje, když silnější žák nebo žáci pro vlastní potěšení, často opakovaně, ubližují druhým.V počátku se to děje nenápadně, prostřednictvím různých legrácek a "testíků" (strkání, nadávání, schovávání věcí aj., případně odmítáním, přehlížením, zesměšňováním a pomlouváním. Později se otravování života stupňuje a zdokonaluje. Nastupuje fyzické násilí (bití, krádeže a poškozování věcí). Šikanování je vážná věc a v řadě případů bývá trestným činem. Oběti mohou následky šikanování na těle i duši nést celý život.
Proč bývá člověk šikanován?
Není to proto, že by byl špatný, nebo proto, že by si to nějak zasloužil. Chyba není v něm, ale ve špatných vztazích mezi některými spolužáky. Převládá v nich bezohlednost a násilí.
Jak se můžeš bránit?
Myslet si, že to bude lepší, je omyl. Nikomu nic neříct je strkání hlavy do písku, které situaci jenom zhoršuje. Nevzdávej to a udělej následující:
- Obrat' se na mne jako na výchovného poradce. Budu ti věřit a neprozradím tě.
- Svěř se svým rodičům.
- V případě, že nenajdeš odvahu říct to mně ani svým rodičům, zavolej na pražskou Linku bezpečí, telefon 800 155 555. Bezplatně můžeš telefonovat z celé republiky. Nepotřebuješ k tomu peníze ani telefonní kartu. Tito lidé ti budou věřit, protože nejsi sám, komu se něco podobného děje.