eskola600-klik

Nabídka mimoškolních aktivit (tzv. kroužků) pro žáky

Ve školním roce 2021/22 přicházíme pro naše žáky s nabídkou zajímavých mimoškolních aktivit.

V případě zájmu se obraťte (osobně či mailem) na vyučujícího daného kroužku.

 

Příprava na přijímací zkoušky na VŠ

Kroužek je určen pro studenty 4. ročníku všech oborů, kteří budou konat Národní srovnávací zkoušky na VŠ. V rámci konzultací budou probrány úlohy z Kvantitativního oddílu se zaměřením na rychlé řešení zadaných úloh. 

Četnost: 1x za 14 dní 

Den: pátek 7:10 – 7:55 h

Vyučující: Mgr. Kamil Krček

 

Německý klub

Kroužek je určen pro studenty 2., 3. a 4. ročníku všech oborů, kteří se chtějí připravit k maturitě, nebo mají zájem o rozšíření znalostí německého jazyka a historie spjaté s německým jazykem.

V rámci konzultací budou studenti procvičovat konverzační témata k maturitě a pomocí pracovních listů upevňovat reálie německy mluvících zemí, jejich kulturou a zvyky, a v případě příznivé hyg. situace budou moci navštívit některá místa spjatá s něm. mluvícími osobnostmi kultury (Ostrava, Bartošovice, Kunín, Olomouc, Vídeň). Německý klub by také mohl pomoci uspořádat některé soutěže či odpoledne pro ostatní studenty (Odpoledne s německým filmem, Den lineckého koláče, Adventní soutěž,...)

Četnost: 1x za 14 dní 

Den: úterý 7:10 – 7:55 h

Vyučující: Mgr. Kateřina Langrová

 

Umíte řídit finance, nebo finance řídí vás?

Cílem je získat praktický přehled o fungování finančních trhů, naučit se základy spoření a investování, ekonomické efektivnosti investic, orientovat se v prostředí bankovního, burzovního a pojišťovacího sektoru a problematice risk managementu. Žáci budou mít možnost zkusit si obchodování s akciemi a ETFs nanečisto. Poznáte současný stav a potenciál vývojových trendů v oblasti finančních trhů. Součástí kroužku jsou diskusní fóra, kde mají žáci možnost nadhodit jakékoliv pro ně aktuální a zajímavé téma. Máte rádi finance? Chcete s nimi umět dobře hospodařit? Chcete vědět, jaké faktory rozhodují u různých druhů cenných papírů, komodit, měn, kryptoměn, derivátů, kdy nakupovat a kdy prodávat? A jak počítat vlastní výkonnost investic? Pochopit příčiny a důsledky minulých ekonomických krizí?

Četnost: 1x týdně

Den: pondělí 13:30 – 14:30 h

Vyučující: Ing. Jiří Branžovský

 

Klub Deskových her

Klub je určen žákům, herním nadšencům, kteří si chtějí po vyučování na chvíli sednout a při čaji odpočinout, přátelsky si zasoutěžit, případně rozmést své protivníky v nějaké společenské deskové hře.

Četnost: 1x za 14 dní

Den: středa 14:30 – 16:30 h

Vyučující: Ing. Martin Glac, Mgr. Viktor Csölle

 

Účtujeme v pohodě

Získání dalších dovedností v účetním programu POHODA, vhodný pro studenty 3. a 4. ročníku.

Četnost: 1x za 14 dní

Den: čtvrtek 13:30 – 14:30 h

Vyučující: Ing. Jitka Znebejánková

 

Cvičení z anglického jazyka

Zaměřuje se na všechny aspekty jazyka, a to jak na problematiku, které se z časových důvodů v hodinách nedostává prostoru, tak upevnění znalostí a dovedností, které jsou pokládány za základy a studenti by je měli ovládat. Chuť se učit novým věcem a nadšení pro jazyk vítány!

Četnost: 1x za 14 dní

Den: po dohodě s vyučujícím

Vyučující: Mgr. Michal Klímek

 

Pin It