eskola600-klik

Časopis

Všechno začalo v roce 2009, kdy vyšlo první číslo našeho časopisu OAOčko. Od té doby časopis a jeho redaktoři získali mnoho ocenění.

Časopis vychází v tištěné i elektronické podobě. Několik tištěných kusů je rozdáno do tříd, aby se informace dostaly ke všem studentům. Jsou také ve školní knihovně, kde jsou k dispozici i starší čísla.

Během školního roku vycházejí zpravidla 2-3 čísla. Redaktoři ve svých článcích reflektují dění ve škole, ale nabízí také zajímavá témata mimoškolní.

 
   oacko

Ocenění

(2021) Časopis se zúčastnil soutěže Nejinspirativnější středoškolský časopis roku 2020 a skončil mezi 10 nejlepšími v České republice.

(2018) Časopis se zúčastnil soutěže Nejinspirativnější středoškolský časopis roku 2017 a skončil mezi 10 nejlepšími v České republice.

(2017) 1. místo za titulku, 3. místo za Cenu školních redakcí a 5. místo v celkovém pořadí školních časopisů v krajském kole soutěže Školní časopis roku.

(2016) 5. místo za Cenu školních redakcí a 8. místo v celkovém pořadí školních časopisů.

(2013) 2. místo v krajském kole soutěže Školní časopis roku a 1. místo za titulku časopisu.

(2012) 2. místo v krajském kole soutěže Školní časopis roku a ocenění za titulku. Cena poroty a 3. místo v hodnocení soutěžících školních redakcí v celostátním kole soutěže Školní časopis roku.

(2011) 1. místo v soutěži Školní časopis roku v Moravskoslezském kraji. 2. místo v soutěži Školní časopis roku získal v kategorii „obsah“ (celostátní kolo).

(2009) Výhra druhého kola soutěže „Staň se respektovaným novinářem“ časopisu RESPEKT. Díky tomu absolvovali 4 členové týmu stáž v pražské redakci časopisu Respekt.

 
   oceneni

Čísla časopisu ke stažení

   download
Pin It