eskola600-klik

2022-23

Potravinová sbírka

2022 potrav sbirkaV listopadu 2022 se naše škola zapojila do národní potravinové sbírky, která se konala při příležitosti Mezinárodního dne za vymýcení chudoby. Studenti a učitelé Obchodní akademie a VOŠS nasbírali trvanlivé potraviny a kosmetiku o celkové hmotnosti 43,5 kg a předali je Potravinové bance v Ostravě. Všem, kteří do sbírky
přispěli, patří velké poděkování. Dopis Sabiny Keprdové, manažerky provozu Potravinové banky Ostrava:

Vážení přátelé, chtěla bych Vám a Vašemu kolektivu poděkovat za projevenou ochotu a štědrost při pořádání sbírky. Velmi si vážíme toho, že jste se do sbírky zapojili. S Vaší pomocí můžeme realizovat poslání potravinové banky, tedy pomáhat s odstraňováním chudoby a hladu, pomáhat lidem v nouzi, ale také podporovat solidaritu ve společnosti. Výtěžek potravinové sbírky bude předán přímo lidem, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci.

Sabina Keprdová Manažerka provozu Potravinová banka Ostrava

2021-22

Happening pro Ukrajinu

uk stuhaV pondělí 7.3. uspořádal náš student Matěj Frnka společně s se spolužáky a vybranými vyučujicími happening na podporu Ukrajiny. Během dne se vybíralo dobrovolné vstupné, které se za školu poslalo na účet SOS Ukrajina (0093209320/0300), pořádané organizací Člověk v tísni. Happening Ukrajina

Vyzvali jsme všechny ostravské střední školy, aby uspořádaly podobný happening a sbírku ve stejném termínu. K naší výzvě se přidalo Jazykové gymnázium Pavla Tigrida a OA Ostrava - Poruba.

Na happeningu v tělocvičně vystoupili tito mluvčí:

 • Matěj Frňka - student 3.A a iniciátor této akce
 • Prof. Mgr. Jan Malura, Ph.D. - vedoucí Katedry české literatury a literární vědy na Filozofické fakultě Ostravské univerzity
 • Mgr. Roman Polách, Ph.D. - básník, vysokoškolský učitel a aktivista
 • Mgr. Tomáš Kolařík - rusista
 • PhDr. Tomáš Caloň - historik

 

Letošní 4. S podpořila dobročinný secon hand MOMENT

O. p. s. MOMENT jsme již podporovali v minulých létech. Zisk tohoto seconhandu je věnován některému z projektů, o kterých si můžete přečíst níže. V letošním roce se naše 4. S rozhodla podpořit tento projekt tím, že se celá třída vypravila koupit si něco v tomto seconhandu:

Naše třída 4. S se letos zapojila do četných charitativních akcí, které pořádá naše škola. Konkrétně jsme se zapojili prostřednictvím charitativního second handu Moment, který pořádá sbírky, prodává zvýhodněné zboží či přímo obdarovává lidi, kteří by si jinak nemohli dovolit základní potřeby, byť pro nás jsou samozřejmostí. Ve sbírce se vybralo 1 300 korun. Věříme, že i tento dar někomu pomůže ve složitých životních situacích.

Moment 4S 01 Moment 4S 02 Moment 4S 03

Sbírka pro psí útulek v rámci projektu Světová škola

V rámci projektu "Světova škola" si studenti zvolili projekt s charitativním zaměřením a na konci roku uspořádali sbírku pro psí útulek v Ostravě Třebovicích. Studenti ve škole prodávali domácí cukroví a ve studentské společnosti připravovali další pochutiny. Celá akce byla spestřená Mikulášem, který naši školu navštívil :).

Útulku studenti předali částku 10 000 Kč a navíc přidali deky, granule a jiné potřeby. Vše natočila ČT a použila jako inspiraci pro naše nejmenší ve vých zprávičkách.

Napsali o nás

2020-21

Sbírka pro tornádem poničenou obec Hrušky. Celkem studenti a zaměstnanci vybrali částu 100 150 Kč. Tato částka byla spolu s dopisem paní starostce zaslána na transparentní úučet obce.

2019-20

Po zkušenostech z předchozích let, budeme letos pořádat 2 charitativní akce:

s unchecked Vánoční prodej "dárkových visaček"
s unchecked Dřepy pro Afriku - opět na stejném místě a společně se sportovním dnem

 2020 Dřepy pro Afriku

Děkujeme všem, kteří se zapojili do tohoto projektu.

Vyzdvihneme především Pavlínu Kusovou s maximem 210 dřepů a celou třídu 2. S, která se zapojila zcela hromadně.

KPA 2020 08KPA 2020 09KPA 2020 10KPA 2020 02KPA 2020 03KPA 2020 04KPA 2020 05KPA 2020 06KPA 2020 07

 

2018-19Charita 2018 19 prehled
Letos toho chceme zvládnout hodně, snad se nám to vydaří.
Jak se můžete zapojit?
s unchecked Kup / zapoj se do výroby dárkových visaček.
s unchecked Přijď udělat několik dřepů - koukni dolů na video.
s unchecked Máš kolo, které nepoužíváš - dones ho!
s checked Zapoj se do sbírky v ulicích nebo dones pěkné kousky oblečení, které nepoužíváš.

2019 - Poděkování

KPA 2019 Děkujeme

2019 - Duben - Sbírka kol + Dřepy pro Afriku

Drepy_pro_Afriku-01.JPGDrepy_pro_Afriku-02.JPGDrepy_pro_Afriku-03.JPGDrepy_pro_Afriku-04.JPGDrepy_pro_Afriku-06.JPGDrepy_pro_Afriku-07.JPGDrepy_pro_Afriku-08.JPGDrepy_pro_Afriku-09.JPGDrepy_pro_Afriku-10.JPGDrepy_pro_Afriku-11.JPG2019-Sbírka kol-01.jpg2019-Sbírka kol-02.jpg2019-Sbírka kol-03.jpg

 

2019 - Leden -  Dřepy pro Afriku

KPA drepy 2019 poutac sKPA beseda 2019KPA 2019 drepy

drepy pro gambii 1drepy pro gambii 2

Dřepy pro Afriku: Jedná se o akci, kdy může každý symbolicky (nebo i více :) přispět a podpořit o. p. s. Kola pro Afriku. Akce proběhne zároveň se sportovním dnem ve čtvrtek 31. 1. 2019. Na jiných školách se můžete setkat se stavbou sněhuláků nebo Během pro Gambii

Jak se můžeš zapojit?

Akce bude probíhat po celou dobu trvání sportovního dne. Přijít můžeš kdykoliv, ale určitě o nás uslyšíš. Dopředu nemusíš nic hlásit, stačí přijít.

 • Máš-li chuť se zapojit, zaplatíš dobrovolné startovné a uděláš několik dřepů, které si zapíšeme, abychom mohli vyhlásit třídu s největším počtem dřepů na kontě.
 • Výše startovného není stanovena, jedná se o charitativní akci a veškerý výtěžek půjde v zapečetěné pokladničce na podporu o. p. s. Kola pro Afriku.
 • Kolik zvládneš dřepů? To je taky na Tobě. Každý má jiné dispozice a určitě si nechceme odrovnat kolen

Zpestření dne

Charita necharita, sranda musí být, a proto jsme připravili několik zajímavostí.

Tričko s motivem Kola pro Afriku:
 • Pro studenta s největším počtem dřepů
 • Pro studenta s největším počtem dřepů
Výměna – dřepy dělá učitel

Chceš, aby dělal dřepy Tvůj učitel? Domluvte se celá třída!

S několika učiteli jsme se domluvili a sestavili tabulku slíbených dřepů. Není zde Tvůj oblíbený učitel? Asi o tom ještě neslyšel a jistě ho půjde lehce přesvědčit? Nebo se domluvte individuálně :).

T slib 2

Kredit na školní kopírku

Na závěr vylosujeme ze všech zúčastněných studentů tři, kteří obdrží na ISIC kartu 100 Kč kredit na kopírování.

 

2018 - listopad, prosinec

Výroba visaček na dárky.

Charita visacky 01Charita visacky 02Charita visacky 03Charita visacky 04Charita visacky 05

Prodej visaček na dárky - k dispozici jsou v knihovně!

2018 Visačky mix

Sbírka pro dobročinný seconhand Moment - v budově OA

MOMENT logoNa jaře 2018 jsme na naší škole uspořádali druhý ročník sbírky, která byla určená pro studenty a zaměstnance školy, kteří tak měli možnost přispět darováním především nepotřebného oblečení.

 

Jak to funguje?

Nepotřebné věci (šactvo, hry, drobná elektronika, keramika, ...) se protřídí a prodají v jednotlivých obchodech ops Moment. Výtěžek z prodeje je určen několika charitativním projektům. A má to cenu? Určitě! Výnos za rok 2015 činil 1 138 964 Kč.

Žebřík

Kola pro Afriku

m zebrikDenní stacionář Žebřík poskytuje své služby lidem s postižením a jejich rodinám m kolaPosláním organizace je umožnit dětem v Africe cestu ke vzdělání.

Save Elephants

Ondrášek

 m sloniSpolečnost usiluje o potlačení pytláctví slonů a ilegálnímu obchodování se slonovinou.  m ondrasHospicová péče Ondrášek je tady pro ty, kdo chtějí prožít poslední okamžiky se svou milovanou osobou.

Sbíráme i v ulicích

Společně se sbírkou ve škole pořádáme ve spolupráci s Mariánskohorskou radnicí také sbírku v ulicích. V jarních dnech vyjedou vždy tři týmy s vozíky a po tři dny sbíráme nepotřebné oblečení od spoluobčanů v našem obvodu.

A jak to dopadlo?

m dekujemeDruhý ročník dobročinné sbírky byl opět úspěšný. V ulicích jsme vysbírali 900 kg oblečení, ve škole se vybralo 121 kg oblečení. Dále jsme pro Moment získali boty, kočárky, hry, keramiku a další věci, které se dají prodat.

 

 

Co se stane s věcmi, které se nedají prodat?

Tak např. z pleteného textilu, umělých kožešin se vyrábí pelíšky pro psy, z bavlny tričko-tašky na nákup, nebo se rozstříhají a použijí v rámci akcí-workshop  na výrobu doplňků, hraček apod. Ostatní  zcela nepoužitelné se vytřídí a odveze do OZO OVA.

Moment-sbirka-01-vylepovani-plakatu.jpgMoment-sbirka-02-Prvni-den.jpgMoment-sbirka-03-prvni-den.jpgMoment-sbirka-04-svoz-plnych-voziku.jpgMoment-sbirka-05-druhy den-pripravy.jpgMoment-sbirka-06-2-druhy den-pred_vyjezdem.JPGMoment-sbirka-06-druhy den-pred_vyjezdem.jpgMoment-sbirka-07 -v ulicích.JPGMoment-sbirka-07 -v ulicích2.JPGMoment-sbirka-07 -v ulicích3.JPGMoment-sbirka-07 -v ulicích4.JPGMoment-sbirka-07 -v ulicích6.JPGMoment-sbirka-07-druhy den-koncime.jpgMoment-sbirka-08-po-dvou-dnech-plna-garaz.jpgMoment-sbirka-09-skolni-sbirka.jpgMoment-sbirka-10-plny-Transit.jpgMoment-sbirka-11-PRAVO-clanek.jpgm_2018-v ulicích.JPGm_2018-v ulicích2.JPG

 Dřepy pro Gambii

kolaCharitativní akce Dřepy pro Gambii vychází z akce Běh pro Gambii, kterou pořádají školy na podporu obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku. Jelikož se celá akce pořádala v hale společně se Sportovním dnem OAO a na náš běh již nezbylo místo, rozhodli jsme se pro dřepy.

Každý účastník běhu („dřepující“) si musí dopředu sehnat sponzora, který mu přislíbí za jeho výkon určitou finanční částku (např. 1km = 10Kč, nebo 10 dřepů = 10 Kč).

Gambie? Gambie je malá země ležící na západním pobřeží Afriky. Je to země, kterou podporuje organizace Kola pro Afriku. Jedná se o malou organizace fungující především na dobrovolnické rovině.

Organizace sbírá, opravuje a zasílá stará kola do tamních škol. Kola jsou určená dětem, které musí docházet do škol pěšky. Pěšky chodí také pro vodu a není výjimkou, že denně ujdou i 30 km. Tato stará kola jim tedy ohromně usnadní život.

 Koho jsme tedy sbírkou podpořili?

 • Děti v Gambii (kola se musí opravit a zaslat do Afriky)
 • V každé škole je technik, starající se o kola (již v 58 školách získal člověk práci)
 • Kola v naší republice třídí sociálně vyloučení lidé. Tímto získávají pracovní návyky a plat (jediná dotace, kterou organizace dostává z veřejných financí).

 A samotná akce?

youtube sAkce proběhla 18. 11. 2016 společně s fotbalem, florbalem, ringem a jinými sporty. A dlužno dodat, že v tomto nabitém programu a hluku trošku zanikla. O to více bych rád vyzdvihnul studenty, kteří věnovali svůj čas, našli si ještě doma sponzora a udělali několik dřepůDĚKUJI.  S jejich výrazu byl čitelný dobrý pocit a uspokojení. Také bych rád poděkoval vyučujícím, kteří přímo na akci studenty podpořili (morálně i finančně).

 drepy pro gambii 1drepy pro gambii 2

 

Několik dřepů? To není správný výraz. Několik dívek pokořilo hranici 100 dřepů (a věřím, že na to vzpomínaly ještě další dny :).  A naší kluci? Maximum se zastavilo na hodnotě 301!

 A aby byly číselné údaje kompletní, je nutné zmínit vybranou částku, která se pohybuje okolo 6 000 Kč.

Pin It
 
 
 

Ochrana osobních údajů

Pověřenec pro ochranu osobních údajů
Jobman, s.r.o.
Livornská 449, Praha - 109 00

dpo@dpohotline.cz

Zapojili jsme se

dofe 600

MASPAKTunesco asp member asso schools network cze B

Zřizovatel

logo msk

prispevkova organizace

 

Galerie

galerie