eskola600-klik

Po několika měsících aktivit zahrnutých do programu DofE se ve dnech 22. a 23. 5. 2023 studenti naší školy zúčastnili zkušební týmové expedice v přírodě, konkrétně v Budišově nad Budišovkou.

IMG 20230523 104625 417
Expedice byla započata na vlakovém nádraží ve Svinově, kde jsme se my, natěšení studenti spolu se dvěma pedagogy sešli a vyrazili na dlouho očekávanou cestu. Jelikož nás vlaková souprava RegioJetu neodvezla dle původního plánu do Suchdolu nad Odrou, nýbrž do Hranic na Moravě, byli jsme nuceni trasu lehce pozměnit. I přes počáteční drobné komplikace jsme se nakonec ocitli ve Vítkově, pár kilometrů od původního plánu výstupu z vlaku. Vyrazili jsme proto pěšky směr Budišov nad Budišovkou. Po 8 kilometrech chůze jsme dorazili do stanoviště, kde jsme se jako správní táborníci v první řadě vrhli na postavení stanů. Poté jsme si připravili ohniště, na kterém si někteří studenti vlastnoručně připravovali v táborovém kotlíku večeři a jiní se zase vrhli na opékání párků. Než se nám podařilo naplnit hladové žaludky, začalo se postupně smrákat až nás nakonec pohltila úplná tma. Nerušeně jsme pozorovali hvězdy, pak si chvíli povídali, a to až do té doby, než nás přemohla celodenní únava. Odebrali jsme se proto složit hlavy do svých stanů s vědomím, že musíme nabrat dostatek sil na zpáteční cestu.

dofe2
Ráno bylo nečekaně chladné. Nikomu se ze spacáků příliš nechtělo, ale čas kvapil. Po snídani jsme bleskurychle sbalili stany, spacáky a vše, co jsme si s sebou přinesli a pěšky se vydali směr Heřmánky. Na cestu dlouhou 13 kilometrů jsme vyšli v týmech s desetiminutovými rozestupy. Všichni jsme se nakonec zdárně sešli na vlakovém nádraží v Heřmánkách. Po několika přestupech jsme všichni ve zdraví dorazili na místo, kde naše expedice započala.

Díky vzájemné komunikaci a naslouchání mezi týmy, díky vzájemné spolupráci a orientování se v terénu lze konstatovat, že se zkušební expedice v přírodě vydařila a všichni studenti jsou připraveni vydat se ne expedici ostrou.

Zpracovala Nela Rehová, 1. S

Pin It