eskola600-klik

Profesni den 6V pátek 6. ledna 2023 se uskutečnil na naší Obchodní akademii pro žáky 4. ročníku všech oborů „Profesní den na OA“. Na tento den byli pozváni zástupci vybraných veřejných vysokých škol a firem, včetně naší VOŠS.

Žáci byli rozděleni do dvou skupin. Přednášející se střídali v jednotlivých vyučovacích hodinách v aule školy a v přednáškové učebně C 101. 
 
V prvním bloku dvou vyučovacích hodin proběhly prezentace EKF VŠB a OPF Karviná. Ekonomickou fakultu VŠB – TU představili Ing. Aleš Lokaj PhD. a Ing. Ivana Vaňková, PhD., prezentace Slezské univerzity – Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné proběhla pod vedením Ing. Petříka.

V druhém bloku byla žákům představena UTB ve Zlíně přednášejícím Ing. Tomášem Halamíkem, poté následovala Ostravská univerzita, prezentující byla Ing. Lucie Hübschmannová společně se zástupkyní z řad studentů pedagogické fakulty. Nechyběla ani  SLU Opava, která byla představena studentkou Mgr. Kateřiny Byrtusové. Na závěr se představila i naše VOŠS s prezentující Mgr. Michaelou Holaňovou a zástupkyní ředitele Ing. Evou Zátopkovou.

Žáci se mohli dozvědět zajímavé informace o ekonomických oborech a zvláštnostech jednotlivých fakult, o možnosti vycestování do zahraničí v rámci studia, podmínkách přijímacího řízení, včetně uplatnění absolventů. Naši žáci byli dobrými posluchači a měli na prezentující spoustu dotazů.

V posledním bloku  se představily dvě firmy – Kofola  a Siemens. Zástupci firem seznámili žáky s popisem firem, jejich hlavní náplní práce
a nabídli jim možnost práce po ukončení studia na OA nebo možnost brigády během studia. 

Žáci si odnesli mnoho užitečných rad a nových informací. Akce určitě přinesla nové možnosti a mohla žákům pomoci při jejich rozhodování o tom, kam poslat svou přihlášku nebo jakou cestou se vydat po ukončení OA.

Děkujeme všem přednášejícím a našim žákům přejeme úspěšný start do svého budoucího pomaturitního života.

Mgr. Kateřina Langrová, Mgr. Eva Mikulíková

 

 vyslanci EP2023

 

Profesni den.jpgProfesni den_2.jpgProfesni den_3.jpgProfesni den_4.jpgProfesni den_5.jpgProfesni den_7.jpgProfesni den_8.jpgProfesni den_9.jpgProfesni den_10.jpgProfesni den_11.jpgProfesni den_12.jpg

Pin It
 
 
 

Ochrana osobních údajů

Pověřenec pro ochranu osobních údajů
Jobman, s.r.o.
Livornská 449, Praha - 109 00

dpo@dpohotline.cz

Zapojili jsme se

dofe 600

MASPAKTunesco asp member asso schools network cze B

Zřizovatel

logo msk

prispevkova organizace

 

Galerie

galerie