eskola600-klik

Ukrajina 8Jak víte, OA je členem sítě přidružených škol UNESCO, což naší škole umožňuje aktivně spolupracovat se vzdělávacími institucemi po celém světě. V tomto školním roce jsme navázali spolupráci s ukrajinskou UNESCO školou Sich Collegium v Záporoží a dohodli jsme se na společných online setkáních našich a ukrajinských studentů.

 

V pátek 16.12.2022 se studenti OA a Sich Collegia zúčastnili společné online lekce angličtiny. Studenti Sich Collegia přednesli prezentaci o své škole. Jedná se o internátní školu, kde žáci tráví hodně času, a která tudíž nabízí mnoho volnočasových aktivit jako hru na hudební nástroje, zpěv, tanec, užité umění, sporty, skaut apod. Škola je pro tyto žáky místem úspěchů, štěstí, místem, kde se nikdy nenudí. Poslední rok školy však tráví mimo tuto instituci, protože v Sich Collegiu jsou nyní ubytováni uprchlíci.

 

V další prezentaci žáci Sich Collegia představili své město Záporoží - jeho památky, atrakce a parky - a hovořili o tom, jak se město změnilo za války s Ruskou federací. Válka ho nezničila tolik jako např. Mariupol, ale i zde jsou pobořené budovy v centru. Válka je dle slov studentů děsivá - zažívají nálety, výpadky elektřiny, vidí zbořené domy v jejich čtvrti. “Na druhou stranu válka sjednotila všechny Ukrajince a všichni si navzájem pomáhají,” říká studentka Sich Collegia. “Mám obrovskou radost, když vidím dobrovolníky z mnoha zemí, jak pomáhají Ukrajincům,” říká jiný student.

 

Následně žáci OA (1.S) přednesli prezentaci o České republice a Ostravě. Poté jednotliví žáci z obou škol mluvili o fotografiích svých oblíbených míst. Bylo zajímavé vidět, jak spolu studenti obou škol komunikují bez jakýchkoli bariér. Spojovala je úcta a zájem jeden o druhého a také touha porozumět si.

 

Tuto moderní, zajímavou a smysluplnou lekci připravily a vedly Kristina Müllerová a Olena Sopina, učitelky angličtiny na OA a Sich Collegiu. "Je to jen začátek naší spolupráce s českou vzdělávací institucí," říká paní Sopina. “Naplánovali jsme nové lekce, nová setkání v hodinách anglického jazyka se studenty a učiteli z České republiky.“

 vyslanci EP2023

 

Ukrajina 1.PNGUkrajina 2.PNGUkrajina 3.PNGUkrajina 4.PNGUkrajina 5.PNGUkrajina 6.PNGUkrajina 7.PNG

 

Pin It
 
 
 

Ochrana osobních údajů

Pověřenec pro ochranu osobních údajů
Jobman, s.r.o.
Livornská 449, Praha - 109 00

dpo@dpohotline.cz

Zapojili jsme se

dofe 600

MASPAKTunesco asp member asso schools network cze B

Zřizovatel

logo msk

prispevkova organizace

 

Galerie

galerie