eskola600-klik

Lin2Převážná většina uživatelů nemá tušení, jak dnes věcí fungují a spokojí se s mačkáním tlačítka. Jsme proto rádi, že se můžeme podělit s příběhem naší studentky, která se začala věnovat programování. Po pokusech s mobilními aplikacemi a webovými stránkami se registrovala ke studiu na škole 42 PRAGUE. Přečtěte si jaké to bylo na 4 týdny trvajícím tréninku.

42 Prague School Post
Ráda bych se podělila o své zkušenosti s účastí na 42 Prague, nezisková vzdělávací organizace, která podporuje technické talenty ve střední Evropě a zároveň prestižní programovací školou v Praze. Absolvovala jsem 4 týdenní vstupní zkoušku “Piscine” jako nejmladší student. Během jednoho měsíce intenzivního studia jsem se učila programovat v programovacím jazyce C. Studium probíhalo bez vyučujících, přednášek a s využitím vzájemného učení a spolupráce studentů (peer-to-peer) a tvrdé práce.Lin1

Během této zkušenosti jsem se setkala s velmi nadanými lidmi a měla jsem skvělou příležitost zlepšit si své dovednosti v programování a rozšířit si své obzory. Nejvíce mě ale zaujaly projekty, na kterých jsem mohla spolupracovat s ostatními studenty. Tato spolupráce mi pomohla rozvíjet mé schopnosti týmové práce a komunikace, což jsou klíčové dovednosti v dnešním pracovním světě. Každý týden se studenti účastnili různých přednášek od partnerských firem např. Škoda Auto, Trask, ČSOB a dalších.

Jsem velmi vděčná za tuto příležitost a doufám, že můj příběh bude pro ostatní studenty inspirací vyhledávat i další možnosti a zkušenosti, které jsou k dispozici pro rozvoj jejich dovedností a znalostí. Věřím, že s tvrdou prací a odhodláním je možné dosáhnout cokoliv. Děkuji škole, že mě podporovala a umožnila mi účast na akcích 42 Prague.

Linh Kieu

Pin It