eskola600-klik

Dne 25. 11. 2022 se na ekonomické fakultě VŠB konal již 8. ročník soutěže DUEL. Soutěž je určena pro studenty třetích a čtvrtých ročníků středních škol. Soutěžilo se ve trojicích a naši školu reprezentovaly studentky ze 4. B Eliška Ptašková, Terka Lachmanová a Míša Olšarová, které už společně v červnu zvítězily v účetní soutěži v Brně. Soutěž tentokrát nebyla zaměřena jen na účetnictví. Každý soutěžní tým vystupoval na valné hromadě své s. r. o., a úkolem bylo vyhotovit zápis, ve kterém se musely týmy rozhodnout a dohodnout na řešení různých zadání. Mimo jiné týmy řešily, jak rozdělit zisk, jak budou financovat nákup nového stroje, jaká rizika se jejich firmy do budoucna týkají atd. Vše pak během dvouhodinového limitu museli načisto vyhotovit formou zápisu z valné hromady.

IMG 20221125 141451 1

Po skončení soutěžní části holky neměly moc dobré pocity. Dokonce zaznělo, aby se nikde neříkalo, že tady byly. Při vyhlašování, které probíhalo od posledního místa až do vítězů jsme jenom zírali, že naši školu stále nehlásí. Nakonec z toho bylo senzační vítězství, které tentokrát ani samy holky vůbec nečekaly. Moc gratulujeme a děkujeme za opětovnou vzornou reprezentaci naší školy.

IMG 20221125 143458

Pin It