eskola600-klik

vyslanci EP2023

Den jazykuPo delší pauze, způsobené pandemií covidu, připravila OAO letos opět speciální akci pro základní školy, oblíbený Den cizích jazyků. Tato událost, která se konala ve čtvrtek 24. listopadu, přilákala na naši školu téměř 70 žáků z ostravských i mimoostravských základek.  

Po soutěžním kvízu, kterým celá akce začala, se žáci vydali v doprovodu 2. A na dalekou cestu po celé škole a navštěvovali jednotlivá stanoviště cizích jazyků, kde se zábavnou formou seznamovali se všemi cizími jazyky, které se na naší škole vyučují. Zastavení bylo tentokrát sedm. Kromě stanovišť všech pěti cizích jazyků, které se v naší škole můžete učit, nechyběl ani fotokoutek s mnoha typickými předměty, nebo také místo, kde se deváťáci dozvěděli o typických produktech jednotlivých zemí.

Na anglickém stanovišti se žáci dozvěděli spoustu informací o měnách, zahráli si kvíz v online aplikaci Kahoot, nebo si třeba mohli vytvořit i vlastní měnu a informovat ostatní o jejím názvu, kurzu, kde se používá, a hlavně, ukázat svůj dokonalý návrh. Žáci za své návrhy získali spoustu zlata – jako čokoládové mince.  

Na španělském stanovišti se naučili základní španělské fráze, seznámili se se známými osobnostmi hispánského světa, poznávali památky UNESCO, nebo třeba zjistili, že spoustu slovíček pochopí i bez hlubší znalosti jazyka. Na závěr je ještě čekal zábavný vědomostní kvíz o Španělsku. Za krásné a odvážné výkony získali žáci lízátka.

V ruštině se žáci učili napsat své jméno v azbuce, zahráli si Kahoot s ruskými reáliemi nebo hru molekuly s ruskými čísly. A trénovali různé možnosti ruských pozdravů. Čekalo je také občerstvení s pečivem, které připravily ženy z Ukrajiny, které u nás bydlí v Domově mládeže.

Francouzské zastavení deváťáky seznámilo se základní slovní zásobou ve formě pexesa, vyzkoušeli si výslovnost hlavolamů, poznávali tváře slavných osobností francouzské kultury, rozpoznávali hudební ukázky, poznávali obrázky specialit francouzské kuchyně nebo je čekal malý zábavný kvíz.

Také němčináři nezaháleli a připravili si pro žáky stanoviště, na kterém se čile pracovalo i hrálo. Interaktivní formou se tak seznámili se základními fakty o německy mluvících zemích, poznali hlavní města a turisticky atraktivní místa, naučili se základní fráze a pozdravy, nebo se třeba seznámili s typickými pokrmy. Zahráli si pexeso, skládali puzzle, hádali místa v prezentaci…  Na závěr si všichni ověřili své nově získané znalosti v Kahootu.

A to ještě není vše! Po ukončení akce se žáci dozvěděli výsledky vědomostního kvízu, kterým celé dopoledne začalo. Tento kvíz ukázal, jak se orientují v Evropě a ve světě cizích jazyků. Ti nejlepší byli oceněni krásnými cenami. Gratulujeme všem třem nejúspěšnějším žákům, Brunu Kubemu ze ZŠ Komenského, který byl absolutně nejlepší, Štěpánu Dekickému ze ZŠ K. Pokorného a Jakubu Markovičovi ze ZŠ Bulharská. Když se ale spočítaly body jednotlivých žáků, jako nejlepší škola se se ukázala ostravská ZŠ Jana Šoupala, na 2. místě se umístila ZŠ K. Pokorného, a na pěkném 3. místě se umístila ZŠ Polanka. Srdečně gratulujeme vítězům a těšíme se na další ročník!

Děkujeme všem učitelům, kteří program připravili a všem studentům naší školy, kteří pomáhali na jednotlivých stanovištích!

 image

Den jazyku.jpgDen jazyku_2.jpgDen jazyku_3.jpgDen jazyku_5.jpgDen jazyku_6.jpgDen jazyku_7.jpgDen jazyku_10.jpgDen jazyku_14.jpgDen jazyku_13.jpgDen jazyku_15.jpgDen_jazyku.JPG

Pin It
 
 
 

Ochrana osobních údajů

Pověřenec pro ochranu osobních údajů
Jobman, s.r.o.
Livornská 449, Praha - 109 00

dpo@dpohotline.cz

Zapojili jsme se

dofe 600

MASPAKTunesco asp member asso schools network cze B

Zřizovatel

logo msk

prispevkova organizace

 

Galerie

galerie