eskola600-klik

Dne 21.10.2022 naše skupina Cestovního ruchu podnikla exkurzi do Brna na veletrh Go a Regiontour. A jak to probíhalo?

Výlet jsme zahájili srazem na nádraží Ostrava-Svinov. Cílem exkurze bylo vyzkoušet si co nejvíce dopravních prostředků. Jako první jsme využili služby vlaku Regiojet, který nás dovezl přímo až do Brna. Během cesty nás čekal technický problém spojený s nefunkčním topením. Kvůli tomu jsme museli změnit kupé.

Přibližně po třech hodinách cesty jsme dojeli do cíle. Po příjezdu jsme měli dvouhodinový rozchod. Poté jsme se tramvají (hezky po brněnsku „šalinou“) dostali na výstaviště, které bylo vzdáleno asi 15 minut od centra. Volný čas každý z žáků využil jinak. Někdo se rozhodl navštívit kavárnu nebo jen tak objevovat památky a krásy města.

Po příjezdu na výstaviště jsme měli dostatek času k prozkoumání všeho, co nám veletrh nabízel. A nabídka byla široká. V jedné hale probíhala výstava karavanů a ve druhé bylo k nalezení mnoho stánků s prezentacemi našich krajů a různých cestovních kanceláří.

brno2

brno1

Po odchodu z veletrhu jsme se společně přesunuli zpět do centra Brna, kde jsme si ještě na chvilku užili atmosféru jihomoravské metropole. Kolem páté hodiny jsme nastoupili do autobusu dopravce Flixbus a odjeli zpět do Ostravy.

Kateřina Buchová, 3. B
Adéla Minarčíková, 3. B
Vendula Trnková, 3. B

Pin It