eskola600-klik

Dne 21. 6. 2022 se uskutečnilo v Brně Grand finále celostátní soutěže "Zaúčtuj To!". Soutěž je určená pro tříčlenné týmy žáků 3. ročníků obchodních akademií a středních škol s výukou účetnictví z celé České republiky.

IMG 20220622 121234

Soutěže se zúčastnilo 12 nejlepších týmů z celé ČR, kteří postoupili ze základních kol.

Vlastní průběh každé etapy soutěže je realizován ve dvou fázích. V první fázi jsou řešeny komplexní účetní případy, tj. případová studie. Tam náš tým obsadil první místo se ziskem 114 bodů z 125 možných a postoupili do semifinále spolu s 10 nejlepšími.

Ve druhé fázi je realizována vědomostní soutěž, jejíž podstatou je odpovídání na znalostní otázky z vybraných účetních agend. Semifinále se zúčastnilo 10 týmů rozdělených na 2 skupiny po 5, z nichž do velkého finále postoupily 3 nejlepší z každého semifinále.

Naše holky postoupily do velkého finále, které se konalo už za účasti veřejnosti. Tam to opět bylo drama až do posledního kola. A můžeme se radovat.

IMG 20220622 121401

Náš tým ve složení Elišky Ptaškové, Michaely Olšarové a Terezy Lachmanové ze třídy 3. B zvítězil a stal se tak prvním historickým vítězem této celostátní soutěže. Kromě věcných cen si všichni účastníci Grand finále odnesli účastnické listy, které jim automaticky zajišťují přijetí na Mendelovu univerzitu bez přijímacího řízení.

IMG 20220622 121311

Diplom - 1. místo

Holkám moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Pin It