eskola600-klik

Hurá, sláva, skvělé!!! Po dlouhé době máme ve škole písaře s neuvěřitelnou rychlostí v psaní na klávesnici. Je jím Michal Křibík ze třídy 1. B, který píše rychlostí přes 400 úhozů za minutu.

Foto1

Už v dubnu se zúčastnil on-line krajské soutěže ve zpracování textu a postoupil na Mistrovství ČR, které se konalo 21. dubna 2022 v Praze na Obchodní akademii Hovorčovická. Mistrovství se zúčastnilo přes 60 nejlepších písařů z celé naší vlasti. Pobyt v Praze si Michal užil, poprvé byl v hlavním městě a jel metrem. Stihl i krátkou procházku historickou částí Prahy a návštěvu Muzea fantastických iluzí.

Obrázek 7

Samotná soutěž bohužel nedopadla podle jeho představ. Tréma asi udělala své a Michal se při opisu z papírové předlohy několikrát „ztratil“ v textu a tím se bohužel neobjevil na předních místech výsledkové listiny.

Jinak tomu ale bylo nyní – na celorepublikové soutěži 1. ročníků, která se po 2leté „covidové“ přestávce opět konala na ZŠ Kosmonautů 15 v Ostravě-Zábřehu, a to ve dnech 6. a 7. června 2022.

Obrázek 9

Naši školu reprezentovali kromě Michala Křibka ještě 3 další studenti 1. ročníku:
Tuan Hiep Le z 1. B
Karolína Schullová z 1. A
Veronika Štalzerová z 1. A

Nejlépe si opět vedl Michal Křibík, který obsadil ve všech kategoriích (Bodovaný trénink, Opis s penalizací 10, 50 a 100 úhozů) nádherné 2. místo. BLAHOPŘEJEME.

Foto 2

V bodovaném tréninku byla jeho rychlost 431 čistých úhozů/min, u desetiminutovek pak okolo 390 hrubých úhozů.

Děkujeme všem zúčastněným za vzornou reprezentaci a Michalovi držíme palce do dalších soutěží.

Pin It