eskola600-klik

Ve dnech 7.-9. června 2022 se studenti 3. ročníku ekonomického lycea vydali již podruhé na poznávací exkurzi po českých památkách UNESCO. 

9 2

Tentokrát objevovali krásy východních Čech, kde první den navštívili Litomyšl – rodiště Bedřicha Smetany, místo, kde letos v červenci Ursula von der Leyenová předá předsednictví EU české vládě, ale hlavně prostředí, v němž se nachází nádherný renesanční zámek s jedinečným divadlem.

1 2

3 2

Další den studenti věnovali poznání světového unikátu – starokladrubského koně, jediného plemene na světě, které bylo vyšlechtěno speciálně pro ceremoniální (kočárové) účely. Národní hřebčín Kladruby n. Labem je od 16. st. nejstarší kontinuálně existující chovnou stanicí koní na světě a dodnes dodává bělouše na dánský a švédský královský dvůr. Starokladrubský kůň je první živou památkou na seznamu UNESCO.

4 2

5 2

Poslední den se třída 3. E vydala na pouť do Žďáru n. Sázavou, kde navštívila magické místo – Santiniho areál s kostelem Jana Nepomuckého na Zelené hoře, který slavný architekt postavil poč.18. st. ve stylu barokní gotiky na hvězdicovitém půdorysu.

8 2

Jako organizátoři věříme, že se i příští rok najde dostatek zájemců a opět vyrazíme za světovým kulturním dědictvím UNESCO, tentokrát na jih Moravy.

Pin It