eskola600-klik

Praxe Nemecko 2022 2Má měsíční praxe v Německu byla plná emocí, zážitků, nových zkušeností a poznání. Jelikož nerada vystupuji ze své komfortní zóny, měla jsem velké obavy a vůbec jsem si nedokázala představit, jak vše zvládnu. Poznala jsem německou kulturu, navštívila mnoho nových míst, seznámila se s plno milými lidmi a byla schopná spojit teorii, kterou jsem se ve škole naučila, s praxí. Také jsem pochopila, že mé počáteční obavy, že nebudu rozumět, že se nedomluvíme, byly zbytečné. Vždy jsme se byli schopni nějakým způsobem domluvit a pochopit, v krajním případě jsme použili znalost anglického jazyka nebo Übersetzer :-). Německo mě v mnohém překvapilo, ale také trochu zklamalo. Například v tom, že tam mají také Verspätung :-).

Jsem moc ráda, že jsem zrovna já měla tu příležitost do Německa odjet a vše jsem zvládla. Jsem moc vděčná naší škole za tuto možnost a poznání, včetně mých dosud nepoznaných vlastností.

Eliška Ptašková, 3. B 

 

Už od mých 13 let jsem si vždycky přála jednou pracovat a strávit nějaký čas v Německu a teď se mi to splnilo. Díky programu Erasmus+ jsem svou odbornou praxi absolvovala v Braniborsku. Praxe a pobyt mě naučili vetší samostatnosti, finančnímu hospodaření a odvaze cestovat a poznávat nová místa a lidi.  Také poznávání sama sebe a spolužaček, se kterými jsem tam trávila čas. Mé obavy z dorozumění se s lidmi v zahraničí byly velké, ale nakonec vše bylo v pořádku a vždycky jsme se domluvily. Kromě němčiny jsme hodně tvořily tzv. Denglisch, což je mix angličtiny s němčinou. Se svou praxí jsem byla velice spokojená, lidé ve firmě  - bytové družstvo - byli velmi milí a ochotní, s radostí bych se tam vrátila. Všem bych ráda doporučila, abyste cestovali a poznávali nová místa, je to velká zkušenost do života. 

Kateřina Klepáčová, 3. B

 

Povinnou školní praxi jsem, díky programu Erasmus+, absolvovala v Německu.
Domovem se mi na chvíli stalo malé industriální městečko Premnitz, vzdálené asi hodinu od Berlína. Pracovala jsem ve výrobní společnosti HZD Druckguss Havelland GmbH, zabývající se zpracováním zinku.

Mojí náplní práce byla převážně evidence faktur a dodávek, ale byly i dny, kdy jsem pomáhala v montážním oddělení.
Díky této příležitosti odcestovat na měsíc do zahraničí jsem dostala možnost trochu nahlédnout do německé kultury a poznat zemi. Praxi beru jako velmi přínosnou, je to životní zkušenost, na kterou nikdy nezapomenu.          

Tereza Lachmanová, 3. B

 

Praxe Nemecko 2022_4.jpgPraxe Nemecko 2022_6.jpgPraxe Nemecko 2022_8.jpgPraxe Nemecko 2022.jpgPraxe Nemecko 2022_3.jpgPraxe Nemecko 2022_5.jpg

Pin It
 
 
 

Ochrana osobních údajů

Pověřenec pro ochranu osobních údajů
Jobman, s.r.o.
Livornská 449, Praha - 109 00

dpo@dpohotline.cz

Zapojili jsme se

dofe 600

MASPAKTunesco asp member asso schools network cze B

Galerie

Zřizovatel

logo msk

prispevkova organizace