eskola600-klik

Profesni den3V pátek 7. ledna 2022 se uskutečnil na naší Obchodní akademii pro žáky 4. ročníku všech oborů „Profesní den na OA“. Na tento den byli pozváni zástupci vybraných veřejných vysokých škol a firem.

 

Žáci byli rozděleni do dvou skupin. Přednášející se střídali v jednotlivých vyučovacích hodinách v aule školy a v přednáškové učebně C 101. 
 


V prvním bloku dvou vyučovacích hodin proběhly prezentace EKF VŠB, OPF Karviná. Ekonomickou fakultu VŠB – TU představil Ing. Aleš Lokaj PhD. a Natálie Cváčková, prezentace Slezské univerzity – Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné proběhla pod vedením Ing. Veroniky Kopřivové.

 

V druhém bloku byla žákům představena UTB ve Zlíně přednášejícím panem Tomášem Halamíkem, poté následovala Ostravská univerzita, prezentujícími byly Mgr. MgA Michaela Macková její kolegyně z poradenského centra OU. Na závěr bloku vysokých škol se představila SLU Opava pod vedením Bc. Kateřiny Magrlové a Kateřiny Byrtusové.

 

Žáci se mohli dozvědět zajímavé informace o ekonomických oborech a zvláštnostech jednotlivých fakult, o možnosti vycestování do zahraničí v rámci studia, včetně uplatnění absolventů, podmínkách přijímacího řízení.

 

V posledním bloku  se představily tři firmy - Siemens, Stora Enso a Moneta Money Bank. Zástupci firem seznámili žáky s popisem firem, jejich hlavní náplní práce a nabídli jim možnost práce po ukončení studia na OA nebo možnost brigády během studia. 

 

Žáci si odnesli spoustu užitečných rad a nových informací. Akce určitě přinesla nové možnosti a mohla žákům pomoci při jejich rozhodování o tom, kam poslat svou přihlášku nebo jakou cestou se vydat po ukončení OA.

 

Děkujeme všem přednášejícím a našim žákům přejeme úspěšný start do svého budoucího pomaturitního života.

 

Mgr. Kateřina Langrová, Mgr. Eva Mikulíková

 

Profesni den1.jpgProfesni den2.jpgProfesni den4.jpgProfesni den5.jpgProfesni den6.jpgProfesni den7.jpgProfesni den8.jpgProfesni_den3.jpg
 

Pin It
 
 
 

Ochrana osobních údajů

Pověřenec pro ochranu osobních údajů
Jobman, s.r.o.
Livornská 449, Praha - 109 00

dpo@dpohotline.cz

DOFE

dofe 600

MASPAKT

Galerie

Zřizovatel

logo msk

prispevkova organizace