eskola600-klik

Dne 13. 10. 2021 se studenti naší Obchodní akademie účastnili akce Colors of Finance v multifunkční hale Gong, v oblasti Dolních Vítkovic. Konferenci pořádala společnost holding ette capital a. s. Žáci se mohli účastnit bohatého programu, jehož součástí byly přednášky, panelové diskuze nebo rozhovory se známými finančníky.

Colors of Finance1

Den zahájila Daniela Písařovicová, která pro tuto událost přijela do Ostravy až z Prahy. Zajímavými součástmi byly jednotlivé semináře, například Spanilá jízda kryptoměn, Jak na sexy prezentaci v PowerPointu nebo Jak si získat sociální sítě. Také se natáčely rozhovory do televize DVTV, které moderovala právě paní Písařovicová.

Colors of Finance2

Součásti programu byla i obnova staré kryptoměny, tzv. "Céčka". Návštěvníci je mohli vyhrávat ve hře "Čára" a následně vyměnit za upomínkové produkty nebo použít k zaplacení nápojů.

Studenti mohli získat nové znalosti nebo prohloubit ty, které se naučili ve škole pouze teoreticky. Témata byla podávána zábavnou formou, aby na každého udělala dojem. Účastníci si odnesli nejen nové informace, ale i nové kontakty na profesionály ve svém oboru.

Colors of Finance3

Díky odborné praxi jedné ze studentek 4. ročníku, škola získala vstup na tuto akci zcela zdarma. Odborné konference se zúčastnilo 27 studentů naší školy ze 3. a 4. ročníků. Ze zpětné vazby můžeme říci, že se jim akce moc líbila a každý si tam našel něco, co ho zaujalo. Pro 3. ročníky může být velkou inspirací, že odborná praxe nemusí být jen práce. Ale může být i nástrojem k utvářením nových vazeb a kontaktů, které nemusí prospět jen žákovi, ale také škole.

Bára Strachotová (4.A), Dalibor Bárta

Pin It