eskola600-klik

SiemensIMG 0855Nabídka vzdělávacích a kulturních akcí v rámci česko-německých kulturních dní „Ostrava Kulturpunkt“ je na podzim tohoto roku opravdu bohatá a pestrá. Letos probíhá už 10. ročník, který je určený všem, kdo se zajímají o dění u našich německy mluvících sousedů. Také studenti naší školy se do dvou akcí aktivně zapojili.  

Firma Siemens se sídlem v Ostravě, která je součástí celosvětové sítě center mezinárodního koncernu Siemens a patří k největším, uspořádala pro studenty němčiny na SŠ a VŠ 5/10 2021 workshop v klubu Atlantik.

Studenti němčiny ze tříd 3.BES se dozvěděli zajímavé informace z historie firmy, seznámili se s její filozofií a kulturou, portfoliem služeb nebo pracovními pozicemi. Mohli si také zasoutěžit v zábavném kvízu a získat drobné ceny. Závěr celého workshopu patřil otázkám   účastníků a tady naši studenti nezklamali a aktivně se ptali na vše, co je v souvislosti s firmou Siemens či němčinou zajímalo. Pohodová atmosféra byla korunována chutným občerstvením, které si pořadatelé připravili. Ba co víc! Dostali jsme pozvání na vernisáž výstavy „Kalliope“ – ženy ve společnosti, kultuře a vědě, kterou zapůjčilo do Ostravy Rakouské kulturní fórum Praha. Výstava je zdarma ke shlédnutí v budově FF OU/červený tubus budovy E/ do konce října.

Úterní dopoledne se vydařilo a bylo rozhodně vítaným zpestřením výuky cizích jazyků.

 

SiemensIMG_0826.jpgSiemensIMG_0827.jpgSiemensIMG_0835.jpgSiemensIMG_0836.jpgSiemensIMG_0839.jpgSiemensIMG_0843.jpgSiemensIMG_0850.jpg

Pin It
 
 
 

Ochrana osobních údajů

Pověřenec pro ochranu osobních údajů
Jobman, s.r.o.
Livornská 449, Praha - 109 00

dpo@dpohotline.cz

DOFE

dofe 600

MASPAKT

Galerie

Zřizovatel

logo msk

prispevkova organizace