eskola600-klik

Ve dnech 20.-21. září 2021 se zástupci naší školy zúčastnili XXVII. zasedání Valné hromady Sítě přidružených škol UNESCO, které letos uspořádalo Gymnázium Jana Opletala v malebné hanácké Litovli.

6 1
Na každoročním setkání základních, středních i vyšších odborných škol z celé republiky, které probíhá již tradičně 3. zářijový týden, jsme si během oficiální části našeho setkání vyslechli zajímavé přednášky odborníků, které se váží k tématům, jež UNESCO školy zpracují v letošním školním roce:

1. Mezinárodní den povědomí o plýtvání potravinami (29. září),
2. Světový den výživy (16. října),
3. Světový den tisku (3. května),
4. 100. výročí R. U. R. Karla Čapka ve spojení s tématem umělé inteligence.

V jednacím sále nádherné secesní budovy někdejší Záložny také následně proběhly prezentace zpracování loňských témat UNESCO jednotlivými vybranými školami. Měli jsme možnost zhlédnut často velmi originální a inspirativní projekty, kterých školy i přes složitosti uplynulého roku realizovaly celou řadu.

7 1
Během doprovodného programu, který probíhal ve velmi přátelské atmosféře, s námi litovelští kolegové podnikli exkurzi na jednu z olomouckých pevností – Fort XIII., provedli nás „hanáckými Benátkami“ i nádhernou neorenesanční budovou svého gymnázia, kde jsme večer vyslechli vystoupení školního pěveckého sboru Palora doplněné o dojemnou dramatickou připomínku nejslavnějšího absolventa místní školy – Jana Opletala.
10 1
V listopadu tohoto roku nás čeká ještě jedna významná událost, a sice slavnostní předání pařížského certifikátu členství naší školy v Síti přidružených škol UNESCO, které proběhne v Praze.

19
Děkujeme litovelskému Gymnáziu Jana Opletala za bezvadnou organizaci a těšíme se za rok na setkání v Liberci, za dva roky pak snad už u nás v Ostravě!

Pin It