eskola600-klik

Se začínajícím novým školním rokem opět přišlo období, kdy všechny třídy maturitního ročníku vyrážejí do Prahy na již tradiční třídenní exkurze po památných místech české historie a kultury. Obzvláště letos jsme se jich již všichni nemohli po nucené roční "stopce" dočkat!

5 2

 Nejinak tomu bylo i u třídy 4. B a 4. E, se kterými jsme vyrazili za poznáním a uměním do matičky Prahy 9.–11. září 2021. Společně jsme si vychutnali báječné tři letní dny zalité sluncem, během nichž jsme absolvovali nejen exkurze zajímavých objektů jako židovského města, památníku heydrichiády, Národního divadla či Staroměstské radnice, ale i poznávací procházky po Petříně, Malé Straně, Hradčanech a Vyšehradu.

7

1 2
První večer jsme si po tom všem, dle slov některých zúčastněných, "hladovění a běhání ZA učiteli" příjemně odpočinuli u dnes již kultovní klasiky britského satirika G. B. Shawa – hry Pygmalion, v níž excelovaly hvězdy v čele s Šárkou Vaculíkovou, Janem Šťastným a Tomášem Töpferem. Druhý večer jsme strávili toulkami noční Prahou, které nabízely nevšední podívanou na osvětlené pražské panorama se všemi dominantami, kterých si turista během dne často ani nevšimne.

11

3 2

Domů jsme se vrátili vyčerpaní, ale zato nabití krásnými zážitky.

Tak, ahoj, Praho!

8

 

Pin It