eskola600-klik

Ani v době distanční výuky studenti Obchodní akademie v Ostravě-Mariánských Horách nepřišli o tradiční akci Dny zdraví. Jejich vyučující za finanční podpory statutárního města Ostravy je pro ně připravili on-line Týden pro zdraví. Jakým způsobem akce proběhla?

V týdnu od 2.11 do 6. 11. 2020 byla denně odtajněna jedna výzva k podpoře aktivit zdravého životního stylu. Studenti sportovali, připravovali zdravá jídla, testovali své znalosti z oblasti první pomoci a prevence infekčních chorob. Zároveň se každý mohl zapojit do celotýdenních výzev a zaslat vlastní recepty za zdravá jídla a tipy k posílení zdraví. Pro účastníky byly připraveny doprovodné články a videa s cennými informacemi, jak žít zdravě.

Svou aktivitu účastníci dokumentovali formou fotografií a videí a každý den byli losování výherci drobných cen. Studenti se podělili s ostatními o chutné recepty, například na ovesné palačinky nebo proteinové lívance, sdíleli tipy, jak sportovat doma a v přírodě. Řešila se i motivace ke zdravému životnímu stylu. Nejaktivnější účastníci byli odměněni věcnými cenami a zdravými svačinkami, které obdrží první den po návratu zpět do školních tříd.

Akce se setkala s velkým úspěchem. Aktivně se zapojilo více než 120 studentů. Z jejich zdravých receptů bude vytvořena e-kuchařka, vytvořené letáky a videa s tipy, jak žít zdravě budou zpřístupněny pro inspiraci ostatním studentům.

Financováno z rozpočtu statutárního města Ostravy.

ostrava

Pin It