eskola600-klik

Pg 20 DofE logoKdyž jsem začala dělat cenu Vévody z Edinburghu, přesněji Dobrovolnictví, inspirovala jsem se na stránkách DofE tím, že se zeptám účastníků, kteří již svou cestu ukončili a získali medaili zlatou, stříbrnou či bronzovou, co jim DofE dalo. Jelikož jsem u konce s Dobrovolnictvím já, tak tato otázka náleží mě. Co mi vlastně DofE dalo a jaký je můj nejlepší zážitek?

 dofe monika

Stejně jako všem ostatním mi DofE dalo hodně. Při sportu, který stále dělám a je zároveň mou přípravou na dobrodružnou expedici, jsem mohla strávit čas s rodinou a přáteli. Ne sezením v kavárnách, ale sportem, chůzí. Zároveň dělám i něco pro sebe. A co si budeme, já sport miluju.

 

dofe 1Už si nepamatuji od které třídy, ale bylo to na základce, jsem hrála na flétnu. V deváté třídě jsem začala něco jako samouk hrát na kytaru. Jelikož se mi vždy líbilo ukulele, tak volba pro talent byla jasná. Za pomocí internetu a zkušeností z hraní na kytaru jsem se sama naučila hrát na ukulele.

 

Co se týče, co mi dalo DofE v oblasti dobrovolnictví? Je toho hodně. Říkám si, že to patřilo k těm zajímavějším činnostem. Naučila jsem se hledat zajímavé informace a hlavně je zpracovávat tak, aby nejen po vizuální stránce, ale i obsahové vypadal výsledek dobře. A za tuto příležitost jsem hodně ráda.

 

Nejlepším zážitkem si myslím, že bude určitě EXPEDICE, ale na tu si musím ještě chvíli počkat.

 

Monika ZarabskáPin It