DOFE1Studenti a studentky ze Severní Moravy převzali 5. prosince 2019 Bronzovou cenu vévody z Edinburghu, prestižní ocenění, které potvrzuje jejich dovednosti a odhodlanost, ale také zájem dobrovolně pomáhat svému okolí.

Program Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE), ve kterém je možné toto ocenění získat, pochází z Velké Británie a založil jej před více než 60 lety princ Philip, manžel britské královny Alžběty II.

Mezi absolventy jsou i čtyři studenti z OAO: Izabela Bajerová z 2. A a Aneta Šrámková, Kateřina Klečková a Adam Larysz z 2.B.

Slavnostní předávání cen vévody z Edinburghu proběhlo v Rotschildově empírovém zámku ve Vítkovicích a zúčastnily se jej významné osobnosti kraje. Patrony programu jsou například rybář a cestovatel Jakub Vágner, moderátor Marek Eben nebo módní návrhářka Taťána Kovaříková.

V programu DofE si každý stanovuje individuální cíle na základě svých možností a po absolvování získává ocenění za svou vytrvalost, cílevědomost a také zájem o své okolí. Program má tři úrovně, bronzovou, stříbrnou a  zlatou.

Studenti získávají prestižní ocenění za splnění svých cílů ve 4 oblastech programu – pohybu, dovednosti, dobrovolnictví a expedici. V České republice se programu účastní více než 4500 žáků a studentů ve věku 13 až 24 let. Na absolventy čeká jedinečný certifikát a odznak, které mají mezinárodní platnost. Často jim proto mohou dopomoci k zajímavé pracovní příležitosti nebo k získání stipendia na zahraničních univerzitách.

DOFE1.jpgDOFE2.jpgDOFE3.jpgDOFE4.jpgDOFE5.jpg

Pin It

AdmirorGallery 5.1.1, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
Website security test completed by https://www.security-audit.com