Anglie perexJako každým rokem jsme vyrazili na šestidenní zájezd do Anglie, tentokrát do Londýna a Cambridge. Cesta autobusem přes půlku Evropy byla náročná, ale zato zábavná. Postaral se nám o to nejen náš kouzelný autobus, ale především pan řidič Pavel, který všechny přítomné bavil svými výstupy. Na celé cestě nás navíc doprovázela i naše americká lektorka Madison, díky které jsme si mohli zlepšovat angličtinu po celou dobu pobytu.

Po dlouhé cestě jsme se hned první den vypravili od O2 arény na celodenní prohlídku centra Londýna. Prohlédli jsme si London Eye, největští vyhlídkové kolo v Evropě, Westminerský palác – sídlo britského parlamentu, Westminsterské opatství, kde probíhají korunovace všech panovníků, nebo třeba Buckinghamský palác, kde bydlí královna Alžběta II. Trochu nás překvapila královská garda, která nám na přivítanou zahrála skladby z filmů Indiana Jones a Star Wars. Po návštěvě Picadilly Circus a Trafalgarského náměstí jsme vyrazili do Camden Town, které nás ohromilo svou nádhernou atmosférou a malými krámky, kde se dalo koupit cokoli. Celý den jsme neohroženě cestovali metrem, které denně přepraví více než dva a půl milionu cestujících. Večer jsme dorazili do londýnské čtvrti Bexleyheath, kde už na nás netrpělivě čekaly rodiny, které nás na několik dnů ubytovaly.

Druhý den ráno jsme se vydali na prohlídku druhého nejstaršího univerzitního města v Anglii, Cambridge. Prošli jsme se centrem, poznávali středověké koleje, kterých je zde 31, a projeli se lodičkou po řece Cam, která dala městu název. Punting, jízda na gondole, je v Cambridgi velmi oblíbená. Naštěstí jsme se bidlem ode dna nemuseli odpichovat sami, měli jsme schopné gondoliéry, kteří nám navíc nádhernou angličtinou popovídali o historii města a budov. I když pak trochu pršelo, vůbec nám to nevadilo, aspoň jsme poznali anglické proměnlivé počasí a mohli déle nakupovat.

Třetí den pobytu jsme vyrazili do Harry Potter Studios, ateliérů Warner Bros, kde se natáčely všechny filmy o tomto mladém čaroději. I ti, kteří tyto filmy moc neznají, si mohli prohlédnout obrovské filmové ateliéry, kulisy, kostýmy, nebo vyzkoušet triky jako je let na koštěti, boj na život a na smrt s kouzelnickou hůlkou, nebo dokonce kouzla. Odpoledne jsme jeli na okružní cestu londýnskou čtvrtí West End, kde jsme mohli obdivovat luxusní obchody, parky, nebo architekturu. Zastavili jsme se i v „Museumlandu“, na místě, kde jsou tři obrovská muzea hned v jedné ulici. Na pár hodin jsme se ponořili do muzea historického, vědecko-přírodovědného, nebo uměleckého. Rozlohy těchto muzeí i jejich exponáty jsou dechberoucí. Večer jsme se ještě zajeli na podívat na bariéry na Temži, které úspěšně chrání Londýn před záplavami.

Poslední den našeho pobytu jsme opět navštívili Londýn, ráno Greenwich s úžasným parkem a  observatoří s nultým poledníkem, později také finanční čtvrť City of London. Prohlédli jsme si světově známé banky a pojišťovny, zašli si do Bank of England a podívali se, jak se tisknou bankovky a razí mince a měli možnost potěžkat si třináctikilovou zlatou cihlu. Samozřejmě jsme si nenechali ujít ani starý královský palác Tower a otevírací most Tower Bridge. Pak jsme se vydali k největší katedrále v Anglii, druhé největší na světě – Saint Paul´s Cathedral. Plní energie jsme vystoupali na špičku kupole po 600 schodech a užili si překrásný výhled na celé město a na mrakodrapy, které centrum ozvláštňují. Zbývajících 600 schodů dolů už nebyl žádný problém. Pak už ale byl čas vydat se na cestu domů. Velice děkujeme ing. Zuzaně Smoradové, naší dokonalé průvodkyni. Na shledanou, Anglie, snad někdy příště!

Anglie 2019 1.jpgAnglie 2019 2.jpgAnglie 2019 3.jpgAnglie 2019 4.jpgAnglie 2019 5.jpgAnglie 2019 6.jpgAnglie 2019 7.jpgAnglie 2019 8.jpgAnglie 2019 9.jpgAnglie 2019 10.jpgAnglie 2019 11.jpgAnglie 2019 12.jpgAnglie 2019 13.jpgAnglie 2019 14.jpgAnglie 2019 15.jpgAnglie 2019 16.jpgAnglie 2019 17.jpgAnglie 2019 18.jpgAnglie 2019 19.jpgAnglie 2019 20.jpgAnglie 2019 21.jpgAnglie 2019 22.jpgAnglie 2019 23.jpgAnglie 2019 24.jpg

Pin It

AdmirorGallery 5.1.1, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
Website security test completed by https://www.security-audit.com