eskola600-klik

V čase svatováclavských oslav jsme se s maturanty 4. S vypravili ve dnech 26.–28. září 2019 na již tradiční literárně-dějepisnou exkurzi do Prahy.

Během třídenního putování jsme navštívili vrcholné státní instituce jako Senát PČR ve Valdštejnském paláci nebo Pražský hrad, kdy byl středobodem výkladu právě kníže Václav. Také jsme se s hrdostí podívali na místa s mimořádným státotvorným významem, tedy Vítkov, který je oslavou čsl. legií a prvorepublikové éry, a Památník heydrichiády v Resslově ulici, kde jsme si připomněli mimořádně hrdinský čin Jana Kubiše a Jozefa Gabčíka, z něhož i po téměř 80 letech mrazí. 

Oba večery jsme strávili v kulturním duchu, a sice v Divadle na Vinohradech (Collin Higgins: Harold a Maude) a v komorním divadle Viola (Roald Dahl: Skopové na porážku), v nichž excelovaly herecké stálice Hana Maciuchová, Taťána Medvecká aj.

Zbylý čas jsme vyplnili toulkami po Petříně, plavbou lodí po Vltavě, která nám centrum metropole ukázala z jiné perspektivy, nebo zhlédnutím různých pouličních uměleckých vystoupení v srdci staré Prahy.

Tak zase někdy, Praho!

Pin It