Bonjour mes amis,
v pátek 1. března 2019 se francouzštináři z třídy 2. E vydali reprezentovat naší školu do Českého Těšína na čtvrtý ročník festivalu "Je sais faire en français" - "Umím francouzsky." Aula českotěšínského Gymnázia Josefa Božka, kde se vše odehrávalo, se zaplnila milovníky francouzského jazyka. Festival je určený pro všechny příznivce tohoto libozvučného a nádherného jazyka z širokého okolí s chutí podělit se o své nadšení s ostatními. Po úvodním slovu ředitele gymnázia Tomáše Hudce začal velice pestrý program plný písniček, skečí, pohádek, a dokonce i velmi povedená lekce francouzštiny pro začátečníky. Naše třída zde hrála pohádku Blanche-neige et les sept nains - Sněhurka a sedm trpaslíků.

Při zkoušení této pohádky jsme se ve škole mnohokrát nasmáli a užili si legraci při vymýšlení děje. Dalo nám, ale hodně práce vypilovat scénku tak, aby bylo vše, tak jak má být, okouzlující princ na svém věrném oři, krásná princezna, trpaslíci se svou chaloupkou, zlá královna a samozřejmě i její kouzelné zrcadlo.

 

Já osobně jsem velmi ráda, že jsme se takové akce mohli zúčastnit. Měli jsme možnost si obohatit slovní zásobu a procvičit si konverzaci, která je důležitá pro všechny cizí jazyky. Je těžké mluvit tak, aby všichni dobře porozuměli, a právě proto jsou takovéto zkušenosti jako mluvení před publikem velice užitečné. Za celou naši skupinu bych jen chtěla shrnout, že jsme si celý den užili a těšíme se na další ročník tohoto úžasného festivalu.

Au revoir

Klára Dubská

Pin It