Tak dlouho, celé 4 roky, jsme trampovali z ročníku do ročníku, až jsme 21. listopadu 2018dotrampovali. A kam? Jak už se stalo tradicí, do naší knihovny.

Utěšit předmaturitní nervy se dá 2 způsoby – přípravou a fast foodem. Co skloubuje obojí dohromady? Literární noc na OAO! Ano, může Vás napadnout, že to tato noc byla zasvěcena literatuře, pojmům, autorům, povinné četbě a ukázkám z didaktických testů. Tak jak se to ale liší od běžné školní výuky? Velmi – toto bylo pojato zábavně a hrou.

Nebyli bychom správní trampové, kdybychom si ze začátku večera něco neuklohnili. Po naší úmorné snaze, přípravě, zápasu s náčiním a tišení žaludečních písní nám konečně dovezli pizzu. Literární noc může začít. Vědomostní kvízy nastartovaly naši šedou kúru mozkovou a šli jsme na práci s textem. Maturity z češtiny se v poslední době mění na romány, takže čím víc máme načteno… tím víc chytáků si na nás CERMAT nachystá, co tady předstírám?

Moje nejoblíbenější aktivita byla hádání děl a spisovatelů podle obrázků. Kdo by z obrázku Prahy a německého dopisu nepoznal, že se jedná o Kavku, že? Pantomimě předcházelo jen hádání děl z ukázek. Viděli jste někdy 3 studenty, co se snaží předvést název knihy Pán much? Knihovní trampové mohou s hlavou vysoko vztyčenou oznámit že ano.

Grande finale večera je tu. Všichni se na tuto chvíli těšili. Připravovali jsme se na to celé ty 4 roky. Zadržuji slzy dojetí. Nejhorším způsobem jsme porušili zákon školy, tedy, školní řád. Paní knihovnice, pokud toto čtete, nebyl to můj nápad! … snědli jsme v knihovně pizzu. Stála tato akce za záda ráno rozlámaná z gaučů a ze země? Rozhodně ano. Moc bych chtěla poděkovat paním učitelkám Waliszewské a Zamazalové, které večer připravily, přetrpěly to s námi, vtipkovaly, jedly a spaly s námi.

A na závěr… pár vybraných perliček z našeho večera.

„Psal Jaroslav Havlíček historické romány?“ „To je syn od Havla, že to je zdrobnělé to příjmení?“ „Nápověda: název díla má iniciály S X.“ „S, s, se, se, sexy xylofon.“

(Na obrázku je pendolino.) „To je buď Mašinka Tomáš, nebo Vratné lahve.“

(Na obrázcích: Praha, německý dopis, židovská hvězda, fotka rodičů a foto brouka.) „To byl ten Franz Kravka nebo jak.“

Benedikta Krůželová, 4. S

Pin It