Viden a

Byl pátek 30. listopadu, asi 4:45. Ospalí (ale i tak natěšení) studenti se pomalu scházeli na parkovišti před ostravským kulturním domem. Poslední kontrola dokladů a můžeme jet na výlet do krásné předvánoční Vídně. Po příjezdu nás přivítala sice zima a studený vítr, ale koledy, světýlka a vůně punče to všechno zachránily.

První naše zastávka byla na trzích před vídeňskou radnicí. Poté jsme se někteří šli podívat do císařské klenotnice na korunovační klenoty, někdo zase zavítal do Rakouské národní knihovny staré přes 650 let. Následoval asi dvouhodinový rozchod, který jsme si užili v centru, kde jsme mohli vidět jednu z dominant Vídně katedrálu svatého Štěpána nebo vídeňskou státní operu.

Žaludky naplněny, velká červená mašle vyfocená, jízdenka na metro koupená. Můžeme pokračovat. Nemohl chybět krásný zámek Schönbrunn. Trhy tady mají ještě pohádkovější atmosféru, než v centru. Procházka s punčem (samozřejmě alkoholfrei) po zámecké zahradě byla kouzelná. Promrzlí až na kost jsme postupně naskákali do autobusů a hurá směr nákupní centrum G3 Gerasdorf.

Celý náš výlet jsme zakončili v Primarku. Tam jsme utratili zbylá eura za dárky a jeli jsme domů.

Za všechny zúčastněné bych chtěla poděkovat paní učitelce Baluškové, Dorazilové, Langrové a Koubkové za to, že program zorganizovaly a celý den s námi vydržely.  

Marie Šímová, 3. E

 

Viden 1.jpgViden 2.JPGViden 3.JPGViden 4.JPGVide f 1.jpegVide f 2.jpegVide f 3.jpegVide f 5.jpegVide f 7.jpegVide f 8.jpegVide f 9.jpegVide f 10.jpegVide f 11.jpeg

Pin It

AdmirorGallery 5.1.1, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
Website security test completed by https://www.security-audit.com