Den jazykuCelkem sto žáků osmých a devátých tříd z deseti ostravských i mimoostravských základních škol navštívilo ve středu 3. října naši školu, aby tu společně s námi oslavili Den cizích jazyků. Učitelé i studenti OAO si pro ně připravili zábavný program se spoustou aktivit ve všech pěti cizích jazycích, které se ve škole vyučují (angličtina, španělština, ruština, němčina, francouzština). Čekaly na ně soutěže, kvízy, písničky; poznávali nejznámější památky a typické předměty, hádali slavné osobnosti, snažili se přečíst slova napsaná v azbuce nebo si mohli vyzkoušet, jak se ladně ovívat vějířem. Kromě toho se také naučili dialogy se základními obraty, seznámili se s obchodní angličtinou a ochutnávali tradiční speciality, které pochází ze zemí, kde se těmito cizími jazyky mluví (např. mexické nachos, francouzský koláč, ruské pirohy, německý štrúdl, perníky a další dobroty).

Den jazyku pro ZS 2018Základní škola Matiční, jejíž žáci si během dopoledne nejlépe vedli a odpověděli správně na otázky úvodního kvízu, byla odměněna hodnotnými cenami. Aby to ostatním nebylo líto, ani nejšikovnější a nejaktivnější žáci v jednotlivých jazycích neodešli s prázdnou.

Všichni si nakonec odnesli účastnické listy, vtipnou brožurku se základními pojmy a větami v pěti jazycích a odcházeli domů plní dojmů s dobrou náladou.

Pin It

AdmirorGallery 5.1.1, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
Website security test completed by https://www.security-audit.com