2018 Paris 01Uprostřed září jsme se vydali do kouzelné Paříže. Přivítala nás deštivě, a tak jsme nejprve prozkoumali záhadný úsměv Mony Lisy v Louvru. Za chvíli se počasí umoudřilo, my jsme si vychutnali procházku po známé třídě Champs-Elysées (někteří si i zazpívali stejnojmennou píseň smiley) až k Vítěznému oblouku. Dorazili jsme na náměstí Trocadéro, odkud byl krásný výhled na obrovskou „Železnou dámu“.

 2018 Paris 02Další den vedly naše kroky opět k samotné Eiffelovce. Město světel jsme si mohli prohlížet z druhého, odvážní výletníci i ze třetího patra. Odpoledne na nábřeží Seiny bylo příjemné, zakončili jsme ho prohlídkou katedrály Notre-Dame. Když jsme si dost užili nejslavnější francouzskou památku, chvíli jsme obdivovali pouliční akrobacii sympatických mladých umělců. Pomalu se stmívalo a nás čekala hodinová plavba večerní osvětlenou Paříží pod zářícími mosty a svítícími památkami. Nezapomenutelným zážitkem byla barevná laserová show doprovázená hudbou s názvem Japonismes 2018 na Eiffelovce.

 2018 Paris 03Třetí den jsme navštívili zámek ve Versailles a jeho upravené zahrady. Ze zámku jsme se vrátili do centra Paříže k muzeu moderního umění Centre Georges Pompidou. A protože Francie je spojena nejen s krásnými památkami, uměním, módou, ale také výborným jídlem, rozhodli jsme se ho ochutnat. Den jsme uzavřeli výbornou večeří v Latinské čtvrti. Pobyt v Paříži utekl jako voda. Poslední den jsme vystoupali na kopec Montmartre, plný malířů a turistů, který zdobí bílá bazilika Sacré-Coeur. Svezli jsme se i na starobylém kolotoči! Náš výlet končil v moderní čtrvrti La Defénse, pro niž jsou typické mrakodrapy. Pak nás čekala už jen zpáteční cesta domů. Au revoir, Paris!

Lenka Fiedlerová, 2. S

Pin It