2018 Den jazyku na oao 06Už jste slyšeli o Evropském dni jazyků? Slaví se každým rokem a snaží se přesvědčit všechny Evropany, aby se učili cizí jazyky, protože jen tak si budeme všichni lépe rozumět.

Tento důležitý den si 26. září připomněla i naše škola, která podporuje učení cizích jazyků ve škole i mimo ni, protože umět se domluvit je skutečně důležité cool. I proto jich nabízí hned pět – kromě angličtiny i španělštinu, ruštinu, němčinu a francouzštinu.

 Studenty třetích ročníků tak čekal dvouhodinový program plný zábavných aktivit v anglickém jazyce. Dozvěděli se například o možnosti získat jazykový certifikát English for Business Londýnské obchodní komory, který můžou složit jen na naší škole; hlasovali pomocí aplikace Mentimeter, a mohli si zvolit, které podnětné video z neziskového programu TEDX uvidí, a hlavně se těšili na znalostní kvíz o anglicky mluvících zemích, který proběhl druhou hodinu. I když všechny třídy bojovaly statečně, nakonec mohly zvítězit jen dvě – tentokrát se štěstí usmálo na 3. A a 3. E, které si pochutnaly na sladké odměně. Blahopřejeme!

A ještě jedno malé tajemství na závěr: v příštím pololetí se můžeme těšit na rodilé mluvčí, kteří budou přicházet do výuky angličtiny na OAO a dají nám tak příležitost si popovídat s někým, s kým se jinak než touto řečí opravdu nedomluvíme smiley.

2018 Den jazyku na oao 012018 Den jazyku na oao 022018 Den jazyku na oao 032018 Den jazyku na oao 042018 Den jazyku na oao 052018 Den jazyku na oao 07

Pin It