Skupina 6 studentek 3. ročníku oboru Veřejnoprávní činnost se vydala na exkurzi do Štrasburku, aby zde navštívila Evropský parlament. Dívky tam strávily 4 dny, od soboty 10. března do úterý 13. března 2018. Kromě naší školy se zájezdu účastnily také další střední školy Moravskoslezského a Ústeckého kraje.

Ačkoliv hlavním cílem programu byl Evropský parlament, měli jsme také možnost poznat krásy Alsaska v severovýchodní Francii, v níž se Štrasburk nachází. V neděli jsme zavítali do městeček Riquewihr, Kayersberg a Colmar, která se jsou součástí tzv. Alsaské vinné stezky. Všechny uchvátila architektura a také okolní krajina.

 

V pondělí dopoledne jsme měli více času poznat Štrasburk. Spousta z nás zamířila do zdejší katedrály Notre-Dame ve Štrasburku, ale kvůli nepříznivému počasí se mnozí uchýlili do obchodů a nákupních center, aby nakoupili vynikající francouzské sýry, vína a další suvenýry pro své rodiny a přátele.

 

V pondělí odpoledne jsme se vydali do sídla Evropského parlamentu, ve kterém na nás čekal pan europoslanec Ing. Petr Ježek. Vysvětlil a přiblížil nám fungování Evropského parlamentu a zodpověděl všechny naše otázky týkající se této organizace. Posléze jsme měli možnost na vlastní oči vidět zasedání europoslanců v jednacím sále. Celá návštěva Evropského parlamentu byla zakončena slavnostní večeří s panem europoslancem, po které jsme se vydali na cestu domů.

 

Exkurze přinesla všem zúčastněným nejen nové poznatky o fungování Evropského parlamentu, práci europoslanců a důležitosti Evropské unie, ale také spoustu nových zážitků, na které budeme všichni rádi vzpomínat.

 

Pin It