Letošní dvanáctý ročník ostravského veletrhu fiktivních firem se uskuteční ve čtvrtek 20. února 2020 na výstavišti Černá louka - pavilon A od 9:00 h. Fiktivní firmy mohou, stejně jako v dřívějších ročnících, připravovat své stánky již 19. 2. v odpoledních hodinách. 

FIF 2020

Přihlášku můžete vyplnit zde.

Propozice k akci.

 

11. ROČNÍK VELETRHU FIKTIVNÍCH FIREM

Jedenáctý Veletrh fiktivních firem na Černé louce se uskutečnil 7. 3 2019 pod záštitou náměstkyně primátora Statutárního města Ostravy Mgr. Andrey Hofmannové, PhD.

Veletrh pořádala Obchodní akademie v Ostravě – Mariánských Horách. Ředitelka školy Ing. Eva Kazdové si moc dobře uvědomuje, že je třeba podpořit podnikavost mladé generace a naučit podnikat i ty, kteří si zatím nevěří. Moravskoslezský kraj je stále na chvostu republiky v této oblasti.

Soutěžilo 35 firem nejen z České republiky, ale také z Polska a Slovenska. Možnost porovnat své schopnosti i v mezinárodním měřítku je velmi důležitá. Fiktivní firmy pořadatelské školy se neztratily v konkurenci, nejvíce zaujala FAJNA pekárna, s. r. o., která uspěla na 2. místě v kategorii prezentace, 4. místo obsadila v kategorii nejlepší firma a nejlepší stánek. Také se líbily firmy Lucy Café a Flowi. Některé nápady byly vskutku originální, celkově zvítězila psí kavárna.

Napsali o nas 2019 FIF časopis SU OPF Karviná

Přejeme všem zájemcům o podnikání dobré nápady, trpělivost a štěstí.

Výsledková listina

Mgr. Zdeňka Zamazalová
Obchodní akademie, Ostrava – Mariánské Hory

 

10. ROČNÍK VELETRHU FIKTIVNÍCH FIREM

 

Veletrh FIF hexagon

Vážení přátelé,

ve školním roce 2017 / 2018 jme již po desáté uspořádáli prostřednictvím veletrhu fiktivních firem setkání škol, žáků a učitelů, kteří mají zájem podnikat.

V rámci předmětu fiktivní firma nebo studentská společnost (JA Czech) jsou fiktivně vytvářeny podmínky pro založení, vznik a fungování firmy a případnou spolupráci s reálnými partnery. Veletrh fiktivních firem pak dává školám příležitost, aby se prezentovaly nejen se svou firmou, ale také se stánkem, katalogem a elektronickou prezentací. Žáci zde mohou ukázat svůj podnikatelský talent, prezentační dovednosti, znalost cizího jazyka a kreativitu, mohou si vyzkoušet, jak dovedou zaujmout svým produktem a službou. Žáci fiktivní firmy si svou účastí nejen otestovali úroveň podnikatelských dovednosti v soutěžních disciplínách, ale také se obohatili o nové podněty a nápady.

Jubilejní ročník jsme nepatrně inovovali. Obohatili jsme především hodnocení žáků ve fiktivních firmách o nové soutěžní disciplíny, kterých jsme tentokrát vyhlašovali právě deset.

Záštitu nad veletrhem převzali:

Náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. Stanislav Folwarczny

Náměstek primátora statutárního města Ostravy Ing. Vladimír Cigánek

Rektor Slezské univerzity v Opavě doc. Ing. Pavel Tuleja, Ph.D.

Veletrh-FIF-01.JPGVeletrh-FIF-02.JPGVeletrh-FIF-03.JPGVeletrh-FIF-04.JPGVeletrh-FIF-05.JPGVeletrh-FIF-06.JPGVeletrh-FIF-07.JPGVeletrh-FIF-08.JPGVeletrh-FIF-09.JPGVeletrh-FIF-10.JPGVeletrh-FIF-11.JPGVeletrh-FIF-12.JPGVeletrh-FIF-13.JPGVeletrh-FIF-14.JPGVeletrh-FIF-15.JPGVeletrh-FIF-16.JPGVeletrh-FIF-18.JPGVeletrh-FIF-19.JPGVeletrh-FIF-20.JPG

 

Pin It

AdmirorGallery 5.1.1, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
Website security test completed by https://www.security-audit.com