eskola600-klik

 

2014

 Lukáš Kočka

absolvent Lukas Kocka 2014 small

 

Mé jméno je Lukáš Kočka a je mi 23 let (2018). Obchodní Akademii v Ostravě, obor Ekonomické Lyceum, jsem úspěšně absolvoval v roce 2014. Poté jsem v roce 2015 odcestoval do Brightonu v Anglii, kde žiji doteď. Začal jsem v obchodě s oblečením, poté v kavárně, a přes security pracovníka jsem se vypracoval na supervisora u British Airways. Mám pod sebou tým 15 lidi, který mám na starosti. V práci využívám znalosti, které jsem se naučil ve školou nabízeném kurzu English For Business. Skvělý anglický základ jsem měl díky paní učitelce Petře Novákové a panu Tomáši Kolaříkovi skrz dvouletý FCE kurz.
Miluju se v životě posouvat dál a učit se novým věcem. Před rokem jsem se přihlásil na kurz Web Design v Brightonu. Díky mé píli a získaným ekonomickým znalostem, jsme si tenhle rok s mojí přítelkyní otevřeli firmu na tvorbu webových stránek: https://www.lsdigital.co.uk
Studium na Obchodní Akademii v Ostravě mi rozhodně dalo skvělý start do pracovního života. Nicméně velký výsledek je vždy tvořen jedincem a jeho vytrvalé píli a celoživotnímu studiu.

Lukáš často během během studia na Obchodní akademii vystupoval na společných akcích. Záliba v hraní na kytaru mu zůstala: youtube

 

2014

 Lukáš Hradil

absolvent Lukas Hradil 2014

 

Náš bývalý student momentálně (2018) studuje v Singapuru účetnictví a daně. Video přímo z místa můžete shlédnout na youtube.

youtube 1837872 960 720

 

 

2009

Tomáš Gál

absolvent Gal Tomas 2009

 

Studium na OAO byl 4-letý zážitek, ke kterému se rád v myšlenkách vracím. První opravdové setkání s disciplínou, která byla vyžadována během studia se mi oplatila na sportovních bojištích. Mimo spoustu přátelských pedagogů, které rád dodnes potkávám jsem měl tu čest poznat skvělé lidi, kteří mi zůstali přáteli dodnes. Orientace ve světě ekonomiky, porozumění toku peněz mi přijde příjemným bonusem.

Úspěchy v tanečních soutěžích:

  • Trojnásobný vicemistr ČR
  • Čtvrtfinalista mistrovství světa
  • Top 25 světového žebříčku
  • Finalista mnoha mezinárodních soutěží

 

2008

 Petr Jonák

absolvent Jonak Petr 2008

 

Po maturitě jsem zamířil na právnickou fakultu Univerzity Palackého do Olomouce a k tomu jsem se pro jistotu přihlásil ještě na ekonomickou fakultu VŠB v Ostravě. Obě školy jsem úspěšně dokončil a záhy nastoupil na právní oddělení do české pobočky největší nizozemské banky. Po pár letech jsem vyměnil svět bankovnictví za svět pojišťovnictví. Nyní mám již třetím rokem na starosti právní aspekty podnikání české pobočky přední evropské pojišťovny s předepsaným pojistným v České republice kolem miliardy českých korun. Mám na starosti všechny otázky od souladnosti produktové nabídky pro český trh až po spolupráci na likvidaci komplikovaných pojistných událostí v průmyslu a dopravě, na které se naše pojišťovna zaměřuje.

Především díky solidnímu základu v ekonomických předmětech z obchodní akademie, jsem řadu předmětů na ekonomce zvládnul s minimálním úsilím. Rád vzpomínám také na širokou nabídku mimoškolních vzdělávacích aktivit. Jsem rád, že škola pokračuje ve vysílání studentských delegací na zasedání Evropského parlamentu mládeže. Jedná se skvělou příležitost, jak v praxi zúročit studium angličtiny, kterou mohu vřele doporučit.

Petr získal již během studia na Obchodní akademii ocenění pro nejlepší studentystředních škol v Moravskoslezském kraji ve školním roce 2007/2008:

Za vynikající studijní výsledky po celou dobu studia, za 1. místo na Národní výběrové konferenci Evropského parlamentu mládeže 2007 v Brně, za 1. místo v krajské interaktivní soutěži v německém jazyce v Orlové, za 1. místo v krajské soutěži MS Office v Novém Jičíně, za 3. místo na celostátní marketingové soutěži Business Point 2008 v Brně a za 7. místo na celostátní geografické soutěži „Kolumbus“ v Hradci Králové.

 

2006

Iva Grácová

absolvent Iva Gracova 2009

 

Po vystudování naší školy jsem pokračovala ve studiu na Vysoké škole Báňské – Technické univerzitě, kde jsem studovala obor Národní hospodářství. Při studiu jsem začala na poloviční úvazek pracovat v call centru tehdy ještě GE Money Bank, kde jsem pracovala jako asistent zákaznických služeb na převážně nočních směnách. Po ukončení vysoké školy jsem tedy dostala hned několik nabídek, nejvíce mě oslovila práce v americké bance Citibank, kde jsem dalších 5 let vykonávala pozici Privátního bankéře a investičního specialisty pro VIP klientelu. V roce 2016 došlo k převodu Citibank pod Raiffeisenbank a já nastoupila na mateřskou dovolenou. V roce 2017 jsem začala psát na zakázku různé články a na základě rostoucího zájmu a poptávky po mé práci jsem si založila živnostenský list. V roce 2018 se nám narodil druhý syn, díky čemuž se aktuálně nadále věnuji psaní, copywrittingu, tvorbě textu s ohledem na SEO apod. Snažím se zdokonalovat různými online kurzy a samostudiem.

Naše škola mi do života dala opravdu mnoho. Naučila jsem se uvažovat a rozhodovat samostatně, vystupovat před velkou skupinou lidí, díky účastem na soutěžích jsem se naučila pracovat v týmu, stejně jako spoléhat sama na sebe, zvládat stresové situace. A v neposlední řadě jsem poznala spoustu přátel a skvělých lidí.

 

2001

Alena Stešnerová

absolvent 2006 Stresnerova Alena

 

Na Obchodní akademii Karasova vzpomínám velmi pozitivně. Škola mi dala neskutečný základ v účetnictví, ekonomice, IT, jazycích, psaní „všemi deseti“, ale hlavně naučit se v životě se neztratit. Už od našich 15 let nás brali vážně a náš názor učitele zajímal. Myslím, že jsem měla i velké štěstí na třídního učitele, Viktora Csölleho, který byl vždy férový a dalo se o něj opřít.
V neposlední řadě jsme měli skvělý kolektiv. Byli jsme schopni táhnout za jeden provaz a podpořit jeden druhého, do dneška se s některými spolužáky stýkám.
To vše mi pomohlo zvládnout Vysokou školu – SLU – OPF, obor Finance a pak následně nastartovat svou kariéru.
Nyní pracuji na pozici Site Manager pro Ostravskou pobočku Stora Enso a také zároveň jako HR Business Partner pro IT&Digitalisation, Stora Enso. Moje práce mě velmi baví. Jako HR Partner podporuji cca 57 leaderu z 10 zemi a jsem i členem IT Leadership týmu.
Jako Site Manager (Provozní ředitel) se starám o hladký chod naší ostravské pobočky, employer branding, eventy pro zaměstnance a spolupráci se školami.
Poslední zmíněné mě vlastně i zavedlo zpět do mé minulosti a jsem velmi hrdá na to, že teď může skrze naši firmu spolupracovat s OAO Karasova a pomoct tak dalším studentům růst v jejich zkušenostech.

Pin It