eskola600-klik

svetova skolaNaše akademie se zapojila do projektu Světová škola a bude usilovat o získání prestižního certifikátu Světová škola, který uděluje společnost Člověk v tísni, ADRA a ARPOK.

 

 

K získání titulu musí naše škola během roku postupně splnit 5 daných kritérii:

  • Témata globálního rozvojového vzdělávání (GRV) jsou součástí života školy.
  • Škola veřejně prezentuje svoji činnost v oblasti GRV.
  • Škola sleduje problémy v místě školy, které mají globální dopad.
  • Škola se aktivně zapojuje do řešení vybraných místních problémů s globálním přesahem.
  • Škola pořádá místní (veřejné) akce, které přinášejí pozitivní změny.

Mikulášská sbírka pro psy z útulku

6.12. 2021 proběhne na naší škole charitativní sbírka pro psy z ostravského útulku. Studenti ze třídy 3.A budou mít připravené psi utulekpohoštění a budou vybírat finanční příspěvky, ze kterých pak nakoupí piškoty a pamlsky pro psy. Jakákoliv pomoc s přípravou pohoštění je vítána. Můžete také přinést do školy piškoty, psí pamlsky, hračky, deky, vyřazené povlečení, osušky, pelíšky, atd.
 
Každý příspěvek, který umožní zmírnit následky spojené s nedobrovolným pobytem nejlepšího přítele člověka v útulku, je velkou pomocí.
 
Můžeš možná použít nějaké fotky psů z útulku: https://utulek.ostrava.cz/

 

Naše partnerská škola Hodogaya Junior High School v Japonsku

Díky projektu Světová škola navázala naše akademie v říjnu tohoto roku spolupráci se střední školou Hodogaya v Yokohamě, 2. největším městě v Japonsku. Tato škola vzdělává 933 žáků ve věku 12 až 15 let ve třech ročnících. 13.října proběhlo online setkání učitelů naší a japonské školy, které zprostředkoval Czechinvest. Na tomto setkání vyjádřily obě strany zájem spolupracovat na projektech týkajících se cílů udržitelného rozvoje a vyměňovat si své zkušenosti. V budoucnu bychom rádi zorganizovali společná online setkání českých a japonských studentů.

Hodogayakonference

Pin It