Charitativní činnost

Wikipedie říká: Charita (z latinského výrazu caritas = slitování, smilování) obvykle označuje dobrovolné dobročinné akce na pomoc trpícím lidem, dětem, starým lidem, sociálně slabým, nemocným a podobně.
V praxi může nabývat různých forem, peněžitými i věcnými dary počínaje až po práci vykonávanou zdarma pro nějakou dobročinnou, humanitární či charitativní organizaci.

A co říkají dobrovolníci? - zažijte si sami :).

 Aktuálně

Máte zájem se zapojit do některé ze sbírek v tomoto školním roce? Ptejte se v kabinetě F182 nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Sbírka pro dobročinný seconhand Moment - v budově OA

MOMENT logoNa jaře 2018 jsme na naší škole uspořádali druhý ročník sbírky, která byla určená pro studenty a zaměstnance školy, kteří tak měli možnost přispět darováním především nepotřebného oblečení.

 

Jak to funguje?

Nepotřebné věci (šactvo, hry, drobná elektronika, keramika, ...) se protřídí a prodají v jednotlivých obchodech ops Moment. Výtěžek z prodeje je určen několika charitativním projektům. A má to cenu? Určitě! Výnos za rok 2015 činil 1 138 964 Kč.

Žebřík

Kola pro Afriku

m zebrikDenní stacionář Žebřík poskytuje své služby lidem s postižením a jejich rodinám m kolaPosláním organizace je umožnit dětem v Africe cestu ke vzdělání.

Save Elephants

Ondrášek

 m sloniSpolečnost usiluje o potlačení pytláctví slonů a ilegálnímu obchodování se slonovinou.  m ondrasHospicová péče Ondrášek je tady pro ty, kdo chtějí prožít poslední okamžiky se svou milovanou osobou.

Sbíráme i v ulicích

Společně se sbírkou ve škole pořádáme ve spolupráci s Mariánskohorskou radnicí také sbírku v ulicích. V jarních dnech vyjedou vždy tři týmy s vozíky a po tři dny sbíráme nepotřebné oblečení od spoluobčanů v našem obvodu.

A jak to dopadlo?

m dekujemeDruhý ročník dobročinné sbírky byl opět úspěšný. V ulicích jsme vysbírali 900 kg oblečení, ve škole se vybralo 121 kg oblečení. Dále jsme pro Moment získali boty, kočárky, hry, keramiku a další věci, které se dají prodat.

 

 

Co se stane s věcmi, které se nedají prodat?

Tak např. z pleteného textilu, umělých kožešin se vyrábí pelíšky pro psy, z bavlny tričko-tašky na nákup, nebo se rozstříhají a použijí v rámci akcí-workshop  na výrobu doplňků, hraček apod. Ostatní  zcela nepoužitelné se vytřídí a odveze do OZO OVA.

Moment-sbirka-01-vylepovani-plakatu.jpgMoment-sbirka-02-Prvni-den.jpgMoment-sbirka-03-prvni-den.jpgMoment-sbirka-04-svoz-plnych-voziku.jpgMoment-sbirka-05-druhy den-pripravy.jpgMoment-sbirka-06-2-druhy den-pred_vyjezdem.JPGMoment-sbirka-06-druhy den-pred_vyjezdem.jpgMoment-sbirka-07 -v ulicích.JPGMoment-sbirka-07 -v ulicích2.JPGMoment-sbirka-07 -v ulicích3.JPGMoment-sbirka-07 -v ulicích4.JPGMoment-sbirka-07 -v ulicích6.JPGMoment-sbirka-07-druhy den-koncime.jpgMoment-sbirka-08-po-dvou-dnech-plna-garaz.jpgMoment-sbirka-09-skolni-sbirka.jpgMoment-sbirka-10-plny-Transit.jpgMoment-sbirka-11-PRAVO-clanek.jpgm_2018-v ulicích.JPGm_2018-v ulicích2.JPG

 Dřepy pro Gambii

kolaCharitativní akce Dřepy pro Gambii vychází z akce Běh pro Gambii, kterou pořádají školy na podporu obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku. Jelikož se celá akce pořádala v hale společně se Sportovním dnem OAO a na náš běh již nezbylo místo, rozhodli jsme se pro dřepy.

Každý účastník běhu („dřepující“) si musí dopředu sehnat sponzora, který mu přislíbí za jeho výkon určitou finanční částku (např. 1km = 10Kč, nebo 10 dřepů = 10 Kč).

Gambie? Gambie je malá země ležící na západním pobřeží Afriky. Je to země, kterou podporuje organizace Kola pro Afriku. Jedná se o malou organizace fungující především na dobrovolnické rovině.

Organizace sbírá, opravuje a zasílá stará kola do tamních škol. Kola jsou určená dětem, které musí docházet do škol pěšky. Pěšky chodí také pro vodu a není výjimkou, že denně ujdou i 30 km. Tato stará kola jim tedy ohromně usnadní život.

 Koho jsme tedy sbírkou podpořili?

  • Děti v Gambii (kola se musí opravit a zaslat do Afriky)
  • V každé škole je technik, starající se o kola (již v 58 školách získal člověk práci)
  • Kola v naší republice třídí sociálně vyloučení lidé. Tímto získávají pracovní návyky a plat (jediná dotace, kterou organizace dostává z veřejných financí).

 A samotná akce?

youtube sAkce proběhla 18. 11. 2016 společně s fotbalem, florbalem, ringem a jinými sporty. A dlužno dodat, že v tomto nabitém programu a hluku trošku zanikla. O to více bych rád vyzdvihnul studenty, kteří věnovali svůj čas, našli si ještě doma sponzora a udělali několik dřepůDĚKUJI.  S jejich výrazu byl čitelný dobrý pocit a uspokojení. Také bych rád poděkoval vyučujícím, kteří přímo na akci studenty podpořili (morálně i finančně).

 drepy pro gambii 1drepy pro gambii 2

 

Několik dřepů? To není správný výraz. Několik dívek pokořilo hranici 100 dřepů (a věřím, že na to vzpomínaly ještě další dny :).  A naší kluci? Maximum se zastavilo na hodnotě 301!

 A aby byly číselné údaje kompletní, je nutné zmínit vybranou částku, která se pohybuje okolo 6 000 Kč.

Pin It

AdmirorGallery 5.1.1, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
Website security test completed by https://www.security-audit.com